Kalbėdamas Strasbūre D. Cameronas sakė, kad norėtų, jog teismas gerbtų nacionaliniu lygmeniu priimtus sprendimus. Leiboristai apkaltino ministrą pirmininką „teismą juodinančių mitų platinimu“.
Šiuo metu Jungtinė Karalystė rotacijos tvarka pirmininkauja Europos Tarybai. D. Cameronas sakė, kad nori pasinaudoti likusiu pirmininkavimo laiku ir siekti pokyčių.
Didžiosios Britanijos premjeras teigia, kad EŽTT susiduria su trimis pagrindinėmis problemomis. Pirmoji – daugybė neišspręstų bylų. Šiuo metu EŽTT turi daugiau nei 150 tūkst. dar neišspręstų bylų. Antroji problema ta, kad dauguma tų bylų yra nereikšmingos ir dėl jų EŽTT tampa smulkių ieškinių teismu. D. Cameronas teigia, kad EŽTT reikia galimybės apsisaugoti nuo bylų, kurios jau buvo išspręstos nacionaliniu lygmeniu. Trečioji problema ta, kad teismas „nepakankamai atsižvelgia į demokratinius nacionalinių parlamentų sprendimus“. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas konstatavo, kad pati žmogaus teisių sąvoka yra pavojuje būti diskredituota.
D. Cameronas sakė, kad nori pasiūlyti naujas taisykles, kurios pagerintų teismo darbo produktyvumą, patobulintų teisėjų skyrimo tvarką ir daugiau atsakomybės tektų nacionalinėms teismų sistemoms. Pasak jo, tuomet EŽTT galės visą dėmesį skirti didžiausiems žmogaus teisių pažeidimams ir imtis veiksmų, kai nacionaliniai teismai aiškiai nesilaiko žmogaus teisių konvencijos.
Analitikai teigia, kad naujovių diegimas vyks lėtai, nes Didžioji Britanija turės gauti vienbalsį 47 Europos Tarybos narių palaikymą. Didžioji Britanija Europos Tarybai pirmininkaus iki gegužės mėnesio.