CŽV galėjo bendradarbiauti su Libijos diktatoriui artimais pareigūnais.
Rasti dokumentai nekelia abejonių, kad JAV žvalgyba palaikė glaudžius abipusius ryšius su Libijos specialiosiomis tarnybomis.
Taip pat teigiama, kad su Libijos valdžia palaikė ryšius ir D. Britanijos žvalgyba, rašo rt.com.
Dokumentuose, datuojamuose nuo 2002 iki 2007 m., atsispindi Libijos žvalgybos vadovo M. Kuossa bendradarbiavimas su aukštais JAV žvalgybos pareigūnais, taip pat ir su St. Kappes, kuris užėmė aukštas pareigas CŽV.
Teigiama, kad buvo bendradarbiaujama ekstremizmo prevencijos srityse. Manoma, kad Libijoje galėjo būti kalinami ar apklausiami įtariami terorizmu asmenys. Tarp rastų dokumentų yra instrukcijų, kaip tardyti tariamus ekstremistinių organizacijų atstovus, nepažeidžiant žmogaus teisių.
Dokumentuose rašoma, kad G.W. Busho valdymo metu buvo nutarta, kad CŽV Libijoje turės nuolatinius atstovus.
Manoma, kad St. Kappes buvo pagrindinis JAV atstovas derybose, kuriomis buvo pasiekta, jog Libija neplėtos branduolinės programos.
Rasti dokumentai atskleidžia, kad Libijos agentai bendradarbiavo ir su D. Britanija. Skelbiama, kad D. Britanijos saugumas suteikė galimybę M. Kuossa klausytis kai kurių pokalbių.
Slapti dokumentai buvo Libijos užsienio žvalgybos jurisdikcijoje. Juos aptiko „Human Rights Watch“ organizacijos atstovas P. Bouckaertas, kuris juos nufotografavo ir perdavė žiniasklaidai.