• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pedagogų bendruomenei kol kas nekeičiant planų dėl penktadienį prasidėsiančio streiko, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen viliasi, kad švietimo darbuotojai nesiims kraštutinių protesto priemonių. Politikė tikisi, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) bei profesinės sąjungos pasieks kompromisą, o Seimas savo ruožtu biudžete numatys reikiamas lėšas mokytojų algų kėlimui.

Pedagogų bendruomenei kol kas nekeičiant planų dėl penktadienį prasidėsiančio streiko, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen viliasi, kad švietimo darbuotojai nesiims kraštutinių protesto priemonių. Politikė tikisi, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) bei profesinės sąjungos pasieks kompromisą, o Seimas savo ruožtu biudžete numatys reikiamas lėšas mokytojų algų kėlimui.

REKLAMA

„Palikime tokius scenarijus būtent hipotetiniame lauke, tikrai nenorėčiau jų komentuoti“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen, klausiama, ar pedagogų streikas gali tęstis ir iki kitų metų.

„Tikiuosi, kad jų nebus. Ir tikiuosi, kad racionalumas ir supratimas, kad tikrai iš abiejų pusių yra geros valios, nugalės“, – vylėsi ji.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamento vadovė nesiėmė prognozuoti, kiek gali trukti pedagogų streikai. Tačiau pabrėžė, kad ministerija deda visas pastangas pasiekti sutarimą su švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis.

REKLAMA

„Žinoma, norisi, kad ministerijai, dedančiai dideles pastangas rasti kompromisą su mokytojais, galų gale pavyktų tai padaryti“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Visgi, V. Čmilytė-Nielsen akcentavo ir parlamento vaidmenį – anot jos, svarbu, kad Seimas, tvirtindamas kitų metų biudžetą, ištesėtų nacionalinio švietimo susitarime numatytus įsipareigojimus dėl atlyginimų kėlimo.

„Iš mano pusės žvelgiant, iš Seimo pusės – svarbiausia dabar yra susikoncentruoti į biudžeto priėmimą, kad jame būtų numatytos lėšos, kurios leistų įgyvendinti daugumos parlamentinių partijų įsipareigojimą (...)“, – aiškino Seimo vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) rugsėjo 15 d. jau dalyvavo įspėjamajame streike, o nuo rugsėjo 29 d. praneša planuojantys tikrąjį streiką.

Andriaus Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašė, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.

Apie svarstymus streikuoti rugpjūčio pabaigoje pranešė ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS). Jos pirmininkas Egidijus Milešinas informavo, kad jungsis prie streiko, jeigu nepavyks susitarti dėl iškeltų reikalavimų.

Galėtų pedagogai paskelbti VIENO MĖNESIO streiką, o jei to mėnesio eigoje -
jų reikalavimai dėl orių algų bei žmogiškų darbo sąlygų - nebūtų įvykdyti, -
skelbti neterminuotą streiką.

Valdžia gi - nelabai teturi derybinių svertų.

Mat pedagogai - bet kada gali mesti tokią prastai apmokamą bei
daug nervinės sveikatos atimančią profesiją,
persikvalifikuoti į vadybininkus, konsultantus, vertėjaus, ir t.t. -
bei likusį gyvenimą nugyventi labiau pasiturinčiai ir be jokio streso.

O ką turėtų daryti švietimo ministerija, jei staiga - iš darbo išeitų 100% pedagogų?
Iš trečiųjų šalių juk - jų neįsiveši ir neįdarbinsi.
O naujus pedagogus paruošti - užtruktų ketverius metus ir tai -
teužtektų (pagal pedagoginių universitetų esamus pajėgumus) -
nebent sostinės mokyklas aprūpinti žaliais" mokytojais,
tokiais, kurie patys - dar prieš penkerius metus trynė mokyklos suolą
bei keikė savo esamus mokytojus...
Danguolė Giedraitė
15 val. ·
Kai Lietuvos keliais eis mokytojai, ateikit paėjėti kartu, ir nesvarbu, kas esat - medikas, šaltkalvis, pardavėja, namų šeimininkė ar mama, tiesiog močiutė... Ateikit nešini arbata ar tiesiog pasikalbėti...
Ateikit paėjėti kartu prieš patyčių išvargintus...
Prieš amžinas, neapgalvotas reformas...
Prieš valdžios aroganciją...
Prieš eksperimentus su vaikais, jų ateitim...
Prieš psichologinio smurto kasdienybę...
Prieš fizinio smurto daigus...
Prieš apsimestinę viskasgerai tylą...
Prieš mokytojų ašaras pertraukų metu...
Prieš išmoktą neįgalumą...
Prieš išmoktą aklumą, kurtumą...
Prieš abejingumą...
Prieš volu niokojamą suaugusių žmonių savigarbą...
Prieš nebaudžiamumą...
Prieš melą ir supriešinimą...
Ateikit palydėti kartu už šviesius vaikus žibančiomis akimis...
Už kūrybiškumą, atradimus, smagių avantiūrų džiaugsmą...
Už rašančius, keliaujančius, svajojančius...
Už norinčius daugiau. Dirbti daugiau. Pasiekti daugiau.
Ateikit paėjėti kartu, nes mokytojai eis ne tik dėl savęs. Jie eis ir dėl Jūsų vaikų.
Ateikit, Lietuvos žmonės, ateikit paėjėti kartu...
Dėkoju už tai, kad savo vaikų mokymą patikėjote man. Tačiau bevelėčiau atsisakyti - nesu streiklaužė. Mokytojai verti jiems pažadėtų pinigų. O valstybę valdantys turėtų susitaikyti su būtinomis biudžeto išlaidomis esminiams dalykams, dėl kurių egzistuoja valstybė. Švietimo lėšos turi pasiekti mokytojus, o ne visas tas priečiulpas, brukančias per GĮUP Konstitucijai prieštaraujančius dalykus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų