Daugelis Australijoje įsikūrusių chirurgų tapo naujos ir populiarios socialinių tinklų mados aukomis, kai nuotraukų dalinimuisi skirta aplikacija naudojasi tam, kad atliekamas operacijas ir jų eigą galėtų matyti ir kiti internautai. Tačiau Sidnėjuje gyvenantis ir dirbantis chirurgas Laithas Barnouti sukritikavo šią vyraujančią praktiką ir pavadino ją neetiška.
„Jei gydytojas operacinėje naudojasi „Snapchat“, tai reiškia, kad jie vietoj įrankių į rankas ima mobiliuosius telefonus ir fotografuoja bei filmuoja šį operacinėje vykstantį teatrą, o pacientas tuo metu tiesiog guli ant stalo. Tai ne tik neetiška, bei ir labai trukdo taisyklingai atlikti darbą“, - sakė gydytojas. „Chirurgai visą dėmesį turėtų sutelkti į paciento sveikatą ir jo gerovę, ir sudėtingos operacijos metu negalvoti apie nuotraukas.“
Chirurgas Laithas taip pat sunerimo ir dėl to, jog išmanieji telefonai pacientams gali labai pakenkti, nes į operacinę jie įsinešami prieš tai jų nesterilizavus.
Tokie savo darbą išmanančio profesionalo nusiskundimai viešumoje pasirodė po to, kai viena Sidnėjuje veikianti privati ligoninė pranešė, jog joje dirbantiems gydytojams yra uždrausta operacijų nuotraukomis ir vaizdo įrašais dalintis socialiniuose tinkluose.
Chirurgai Eddy‘is Dona ir Kouroshas Tavakoli yra vieni iš daugelio šia kiek keista mada sekančių gydytojų. Kiek anksčiau Eddy‘is Dona naujienų portalui „Daily Mail Australia“ sakė norintis tokiu poelgiu šviesti žmonės apie tai, kaip vyksta sudėtingos operacijos.
„Dažniausiai asmenys mato tik prieš ir po procedūrų darytas nuotraukas ir būtent todėl mano, jog operacija yra labai nesudėtingas ir paprastas procesas. Norėjau pademonstruoti, kad, norint pasiekti tobulų rezultatų, reikia nueiti tikrai ilgą ir sunkų kelią. Operacija tikrai nėra antrame plane. Kiekvieną kartą žiūrovams matant tai, kas vyksta operacinėje, jie taip pat susipažįsta ir su rizika. Net jei ir pamatę tokius vaizdus jie nusprendžia operuotis, pacientai sužino, kas jų laukia“, - teigė Eddy‘is Dona.
Gydytojas, prieš talpinant vaizdo įrašus ir nuotraukas internetinėje erdvėje, visuomet savo pacientų paprašo leidimo dalintis šia medžiaga. Daugiau nei 40% visų pacientų su didele šypsena tokiems veiksmams neprieštarauja.
„Suprantu tuos, kurie mano, jog chirurgai, operacinėse besinaudojantys telefonais, elgiasi neetiškai, tačiau tai visiška nesąmonė“, - tęsė jis. „Mano pacientai nėra įpareigoti viską transliuoti „Snapchat“ programėlėje. Jei sutinka – nuostabu, o jei atsisako – nekeliame jokių dramų. Tai neturi jokios įtakos jų operacijos kokybei, kainai ar kitiems faktoriams. Plastinės operacijos pasaulyje jau gyvuoja dešimtmečius, o tokiu būdu atvėrę operacinės duris mes parodome žmonėms, kaip viskas vyksta iš tikrųjų. Jei ką, tai tik dar labiau atbaido nuo noro operuotis.“