Ingredientas, kurį galima naudoti visur – valgyti su duona, dėti į sriubas ar troškinius – savyje turi didelį kiekį natūralių skaidulų, kurios skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi, rašo mirror.co.uk.
Jos išstumia kenksmingas žarnyno bakterijas, kurios, kaip žinoma, prisideda prie įvairių ligų vystymosi – pradedant vėžiu ir demencija, baigiant nutukimu ir psichinėmis ligomis.
Mikroorganizmai, esantys organizme, tokie kaip bakterijos, sudaro dešimt kartų daugiau ląstelių ir 100 kartų daugiau DNR, nei pats žmogaus kūnas. Jie yra natūralūs, todėl yra gyvybiškai svarbūs, nes reguliuoja daugybę organizmo funkcijų – nuo metabolizmo iki imuninės sistemos.
Tiriant maisto produktus, naudingų skaidulų, vadinamų oligosacharidais, kiekiu, česnaką aplenkė tik trūkažolės. Poruose, svogūnuose, artišokuose, šparaguose, kviečiuose, avižose ir bananuose taip pat aptikta daug oligosacharidų.
Tyrimo išvados buvo aptartos moksliniame renginyje Tokijuje, Japonijoje, įmonėje, kuri tiria probiotinių jogurtinių gėrimų, kurių sudėtyje yra gerųjų bakterijų, poveikį Europos populiacijoms.
Tyrimo autorius, profesorius Eric Claassen teigė, kad mityba, kurioje gausu daržovių ir atsisakoma cukraus, yra tinkamiausia žarnynui.
„Žinome, kad šiuolaikiniame pasaulyje sunku išlaikyti mažai cukraus-daug daržovių principo mitybą. Itin sudėtinga vengti cukraus“, – teigė profesorius.