„Įstatymų paradoksai, kai klausimų kyla daugiau nei yra atsakymų, – teigia. N. Cesiulis. – Nuo sausio 1 dienos visose valstybinėse institucijose, kuriose dirba daugiau nei 100 darbuotojų privalo būti įrengti vaikų kambariai. Ir aš kalbu ne tik apie savivaldybę, bet ir apie ligoninę, polikliniką, kolegiją, kariuomenę, policiją, SODRA ir dar daugybę kitų Alytuje esančių įstaigų!
Ir tada kyla klausimai : kas turi finansuoti įrengimo darbus? Kaip veiks ši sistema? Kokio amžiaus vaikams skirti tie kambariai? Suprantu, kad penktokas atėjęs paruošti namų darbus pas tėvus į darbą galėtų pabūti keletą valandų jame iki būrelio, bet jei vaikas pirmokas? Kas jį prižiūrės? Ar nebus taip, kad patys tėvai eis žaisti su vaikais vietoje to, kad priimtų pacientus, braižytų kelių projektus ar aptarnautų interesantą?
Mes tik gavome ministerijos gaires, kad kambaryje turi būti žaislų, knygų, užtikrintas jų saugumas ir netoliese įrengtas sanitarinis mazgas. O toliau?“
Alytaus meras abejoja ir dėl kambarių poreikio: „Alytuje vaikai mums yra prioritetas ir tai įgyvendiname užtikrindami visiems norintiems vietą darželyje, kiekvienoje mokykloje turėdami prailgintas grupes ir didžiulę pasiūlą neformalaus ugdymo. Aš pats auginu du vaikus, bet man kyla klausimas – ar tikrai bus tokių kambarių poreikis? Įrengsime, paruošime, bet ar kas nors juose lankysis? Labai nesinori, kad visos pastangos matytųsi tik popieriuose ir svarbus būtų pliusiukas prieš ministeriją.“
Pavasarį Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas. Pagal jas nuo 2023 metų sausio valstybės įstaigos, kuriose dirba 100 ir daugiau darbuotojų, turės įrengti vaikų kambarius trumpalaikei (paprastai iki 3 valandų) priežiūrai.
Seimas numatė, kad specialiuose kambariuose prižiūrėti vaikus būtų patikėta vienam iš institucijos darbuotojų.