• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungai pirmininkaujančios Čekijos Respublikos Senatas trečiadienį patvirtino Lisabonos sutartį ir tokiu būdu atvėrė kelią visiškam jos ratifikavimui. Sutarčiai patvirtinti reikėjo trijų penktadalių dalyvavusių Senato narių balsų.

REKLAMA
REKLAMA

Čekijos Senato rūmai Lisabonos sutartį patvirtino 54 balsais iš 79 dalyvavusiųjų.

"Ši diena svarbi Čekijos Respublikai, dėl jos pozicijos ir įtakos Europos Sąjungoje bei pasaulyje", - po balsavimo sakė premjero pavaduotojas Europos reikalams Alexandras Vondra.

REKLAMA

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso ; taip pat sveikino Čekijos Senatą patvirtinus Lisabonos sutartį.

"Tai labai gera žinia. Labai džiaugiuosi tuo, kad Čekijos Senatas patvirtino Lisabonos sutartį ir tuo užbaigė parlamentinį ratifikavimo procesą Čekijos Respublikoje", - sakoma J.M.Barroso pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šis balsavimas dar nededa galutinio taško visame sutarties ratifikavimo procese. Savo žodį turės tarti Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas, kurio parašas ratifikuotų šią sutartį.

Pats V.Klausas trečiadienį pareiškė, kad senatoriai "nusisuko nuo Čekijos Respublikos interesų", ir pridūrė neskubėsiąs ratifikuoti sutartį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Sutartis yra iš esmės negyva, nes viena valstybė narė ją atmetė referendumu. Todėl sprendimas ratifikuoti šią sutartį man nėra svarbus", - sakė V. Klausas.

Du „broliai dvyniai“

Lisabonos sutartis yra užstrigusi ne tik Čekijos prezidentūroje, bet ir Lenkijos prezidento rankose.

REKLAMA

Kaip ir V.Klausas, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis taip pat neskuba pasirašyti sutarties ir bando atidėlioti ratifikavimą kiek įmanoma ilgiau, nors ją Lenkijos Seimas jau yra patvirtinęs.

Tiek L.Kaczynskis, tiek V.Klausas teigia pasirašysią po sutartimi tik tokiu atveju, jeigu Airijos piliečiai šiam dokumentui pritars naujame referendume, kurį planuojama surengti rudenį.

REKLAMA

Sausio mėnesį Lenkijos parlamento užsienio reikalų komitetas priėmė rezoliuciją, kuriame Kaczynskis raginamas pasirašyti Lisabonos sutartį.

"Parlamentas prašo prezidento gerbti parlamento abejų rūmų valią ir kiek įmanoma greičiau užbaigti ratifikavimo procesą", - buvo rašoma rezoliucijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos prezidentas Lisabonos sutartį anksčiau yra pavadinęs "dideliu nauju eksperimentu", kuris "labai apriboja vienbalsio pritarimo principą, vietoje jo įvedant daugumos principą".

Kad Lisabonos sutartis įsigaliotų būtina, kad ją ratifikuotų visos 27 ES šalys.

Šiuo metu tik Čekija, Lenkija ir Vokietija nėra ratifikavusios sutarties. Tačiau Vokietijos parlamentas yra patvirtinęs sutarties tekstą, bet vis dar tebelaukiama Konstitucinio teismo išvados dėl šio dokumento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų