„Mes griežtai atmesime bet kokius mėginimus įvesti kokį nors nuolatinį pabėgėlių paskirstymo mechanizmą, – sakė Čekijos premjeras žurnalistams. – Taip pat pasisakome prieš kvotų sistemą kaip laikinąjį mechanizmą.“
„Noriu patvirtinti, kad tiek vidaus reikalų ministras, tiek aš ... nedviprasmiškai atmesime bet kokias pastangas įvesti nuolatinį pabėgėlių paskirstymo mechanizmą“ šią savaitę vykstančiuose ES susitikimuose, pridūrė jis.
Premjeras taip pat pagyrė kitas šalis, tokias kaip Vengrija, Lenkija, Slovakija, Rumunija ir Suomija, kurios pasisako prieš siūlomą kvotų sistemą.
B.Sobotka, kuris pagal išsilavinimą yra teisininkas, sakė jog, kvotų sistemos įgyvendinimui nėra jokių teisinių priemonių.
„Mes pateikėme virtinę rimtų klausimų dėl perskirstymo pasiūlymo, tačiau neišgirdome atsakymų“, – pareiškė jis.
Savo ruožtu sakė M.Chovanecas pareiškė, kad „migrantų kvotų klausimas tapo beprasmiu politiniu gestu, kai kurioms šalims bandant saugoti savo reputaciją“.
„Jos (kvotos) praktikoje negali būti veiksmingos. Nors didžiosios šalys gali bandyti nugalėti mus savo balsų dauguma, šį projektą įgyvendinti bus labai sunku“, – kalbėjo ministras.
Kroatijos premjeras ragina Serbiją nukreipti migrantus į kitas šalis
Kroatijos ministras pirmininkas Zoranas Milanovičius antradienį paragino Serbiją nukreipti migrantus į Vengriją ir Rumuniją ir taip palengvinti jo šaliai tenkančią jų naštą.
Z.Milanovičius žurnalistams sakė, kad migrantai tebegali būti siunčiami į Kroatiją, tačiau „mano žinutė jai (Serbijai) taip pat yra..., kad jie būtų siunčiami ir į Vengriją, Rumuniją“.
„Mes ne kvailiai, mes matome, ką ji (Serbija) daro“, – sakė jis.
Vengrija uždarė sieną su Serbija rugsėjo 15 dieną, kad užkirstų kelią masiniam nuo karo ir skurdo bėgančių migrantų srautui iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.
Tada Serbija nukreipė migrantus į ES priklausančią Kroatiją.
Zagrebas pažadėjo, kad migrantai turės galimybę laisvai keliauti per Kroatiją, tačiau perspėjo, jog gali susitvarkyti tik su keliais tūkstančiais atvykėlių ir pradėjo juos gabenti autobusais ir traukiniais į šiaurę, prie Vengrijos sienos.
Migrantai buvo nukreipti ir į Kroatijos vakarų kaimynę Slovėniją.
Per pastarąsias šešias dienas į Kroatiją atvyko beveik 35 tūkstančiai migrantų, rodo antradienį paskelbti duomenys.
Migrantai ir toliau vežami prie šalies sienų. Per pirmadienį iš Kroatijos išvyko maždaug 5 100 migrantų, beveik visi iš jų – į Vengriją, nurodė vidaus reikalų ministerija.
Serbijos ministras pirmininkas Aleksandras Vučičius antradienį davė Europos Komisijai terminą, per kurį ji turėtų sureaguoti į šį Kroatijos žingsnį, pranešė naujienų agentūra „Beta“.
A.Vučičius pareiškė, kad iki 14 val. (15 val. Lietuvos laiku) ES vykdomoji institucija turi imtis kokių nors veiksmų dėl Kroatijos sprendimo, arba Serbija „apsigins tam tikromis priemonėmis“, sakoma pranešime.
Vėliau antradienį Serbijos premjeras šiuo klausimu šaukia neelinį vyriausybės posėdį.