• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Čado atvejis: įvaikinimas, pagalba ar blogiau?

Čade sulaikyta 17 europiečių, įtariamų prekyba vaikais. Tai 6 labdaros organizacijos darbuotojai iš Prancūzijos, 3 prancūzų žurnalistai, 7 žmonių ispanų lėktuvo ekipažas ir belgų pilotas. Visi buvo suimti, kai bandė nuskraidinti į Prancūziją 103 vaikus. Jie teigė gelbėję Darfuro pabėgėlius, - rašo „Euronews“. Tačiau Čado prezidentas Idrissas Deby Itno mano, kad motyvai buvo kiti: „Galbūt jie būtų parduoti pedofilų tinklui? Manau, tai akivaizdu“.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos užsienio reikalų jaunesnioji ministrė Rama Yade yra Čade. Prancūzų labdaros organizacija „Zoe‘s Ark“ jau buvo paruošusi vaikams nuo 1 iki 10 metų šeimas. Organizacijos advokatas Gilbertas Collard atmeta bet kokius kaltinimus dėl blogų ketinimų.

REKLAMA

Daugelis vaikų yra iš Čado ir Sudano Darfuro pasienio, kur pati siena yra labai neaiški.

Čado žiniasklaida teigia, kad 17 areštuotųjų gali būti nuteisti 20 metų priverstinių darbų.  

Ar vaikai buvo gelbėjami? O gal buvo planuojama nelegaliai įvaikinti? O gal tai buvo kažkas dar blogesnio? Tokie klausimai keliami 17 Čade areštuotų europiečių atveju.

REKLAMA
REKLAMA

Vykstant tyrimui paaiškėjo, kad dauguma vaikų nėra našlaičiai. Vienas vaikas pasakojo: „atvažiavo du baltieji ir vienas arabiškai kalbantis juodaodis. Vairuotojas pakvietė ateiti, pažadėjo pinigų, sausainių ir nuvežti namo“.

Skelbiama, kad 300 Belgijos ir Prancūzijos šeimų paaukojo labdarai nuo 2800 iki 6000 eurų. O gal tai buvo užmokestis už įvaikinimą? Yves Nicolin ir Prancūzijos įvaikinimo agentūros sakė, kad „musulmoniškos šalys įvaikinimo nepripažįsta. Prancūzija negali įsivaikinti vaikų iš tokių valstybių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai tik dalis tarptautinio įvaikinimo problemų. Jis yra reguliuojamas abiejų šalių įstatymais, kurių tvirtai laikomasi. Vienintelis bendras vardiklis yra Hagos konvencija dėl įvaikintų vaikų apsaugos, priimta 1993 m.

Pagal vieną iš taisyklių vaikai, kuriuos nuo tėvų atskyrė karas ar gamtos nelaimė, gali būti įvaikinti tik tuomet, jei jų tėvai mirę ir nėra kitų šeimos narių.

REKLAMA

Pavyzdžiui, Rumunija patvirtino moratoriumą tarptautiniam įvaikinimui 2001 m. ir sustiprino jį griežtu įstatymu 2005 m. Buvo siekiama skatinti įvaikinimą šalies viduje ir kovoti su vaikų prekyba.

Žmonės, kurie bando įsivaikinti per agentūras, žino, kad tai ilgas ir sunkus procesas. Daugelis šalių giežtina savo įstatymus, tačiau kartu daugėja žmonių, besitikinčių įsivaikinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų