• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su „Teltonika“ susijusi  bendrovė „Power Group Property“ už 12,1 mln. eurų įsigijo buvusią Vilniaus infekcinę ligoninę.

Su „Teltonika“ susijusi  bendrovė „Power Group Property“ už 12,1 mln. eurų įsigijo buvusią Vilniaus infekcinę ligoninę.

REKLAMA

Kaip pranešė valstybės įmonė „Turto bankas“, buvusios ligoninės Žvėryno mikrorajone pirkimo-pardavimo sutartis pasirašyta trečiadienį. Pastatų kompleksas aukcione parduotas dar liepos 29-ąją, jame iš viso varžėsi aštuoni dalyviai, „Power Group Property“ pasiūlė didžiausią kainą už objektą.

„Labai džiaugiamės ne tiek dėl sėkmingo šio objekto pardavimo, kiek dėl to, kad gautos lėšos bus skirtosnaujo itin reikšmingo pastato – Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos korpuso – statyboms.

Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius sako, kad valstybės įmonė džiaugiasi sėkmingu objekto pardavimu ir tuo, kad gautos lėšos galės būti skirtos Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos korpuso statyboms – Turto bankas projekte dalyvauja kaip finansuotojas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikimės, kad naujasis ligoninės komplekso šeimininkas jį tinkamai atnaujins ir prasmingai įveiklins, ir šis sandoris visoms pusėms suteiks visokeriopą naudą“, – teigia M. Sinkevičius.

REKLAMA

„Power Group Property“ yra mūsų šeimos nekilnojamojo turto valdymo bendrovė, valdanti „Teltonikos“ gamybinius ir biurų pastatus bei vystanti naujus projektus. Kaip tik šiuo metu pradėtas statyti naujas„Teltonikos“ biurų pastatas Saltoniškių 14, bei projektuojamas „Teltonikos High-Tech Hill“ biurų ir gamyklųkompleksas Liepkalnyje“, – pranešime spaudai sako „Teltonika Iot Group“ direktorius  Arvydas Paukštys.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, mintis sudalyvauti Vilniaus infekcinės ligoninės aukcione kilo įvertinus, kad lėšos bus skirtos VU Santaros klinikų Pediatrijos korpuso statyboms. 

Jo nuomone, grupės įmonės dalyvavimas aukcione „bent jau keliais milijonais“ padidino aukciono kainą, ir tai leis greičiau užbaigti minėto pastato statybas.

Jis užsimena, kad teritorija būtų tinkama sveikatingumo paslaugoms, o unikali pastatų architektūra turėtų būti išsaugota – numatyta atnaujinti nusidėvėjusius elementus, pakeisti stogų šiferinę dangą, sugrąžinti pastato statybų laikmečio medžiagas ir „pritaikyti šiuolaikiniams gyvenimo poreikiams“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikiuosi, neskubant, su architektų ir paveldo pagalba, pavyks nutapyti gražesnį šių pastatų vaizdą negu yra dabar“, – sako „Teltonikos“ vadovas.

BNS trečiadienio vakarą jis patvirtino, kad sutvarkius kompleksą, jame galėtų būti teikiamos sveikatingumo ar SPA paslaugos.

„Kadangi tai yra ligoninė, yra tokia vieta, kažkokia sveikatinimo kryptimi reikėtų galvoti, kaip tai išvystyti, bet tai dar reikės suderinti su paveldu. Pastatus reikės kapitaliai suremontuoti ir pritaikyti veiklai, į tą ir orientuosimės. Bet norisi pritaikyti sveikatinimui, nes sveikata – brangiausias turtas“, – tvirtino jis.

REKLAMA

Pasak verslininko, komplekse galėtų įsikurti ir šeimos biuras.

Kaip skelbta, pagrindinis ligoninės pastatas ir ūkiniai pastatai galės būti restauruojami ir pritaikyti visuomenės ar komercijos paskirčiai, tačiau negali būti perstatomi iš esmės, o vietoj pagalbinių pastatų gali būti statomi nauji, neviršijant aukštingumo reikalavimų šioje miesto vietoje.

Pernai gruodį Turto bankas atšaukė pirmą planuotą aukcioną atsižvelgęs į Kultūros paveldo departamento rekomendaciją peržiūrėti ir patikslinti vertingąsias komplekso savybes. 

Vilniaus savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos poskyrio vedėjas Darius Daunoras BNS birželį  teigė, jog negalima nugriauti nė vieno pastato, įrašyto į kultūros vertybių registrą, jo išplėsti ar pristatyti papildomų aukštų, tačiau juos galima pritaikyti naujai funkcijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų