Kol buvusi Klaipėdos muzikinio teatro direktorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė ruošiasi teismui dėl savo atleidimo, šią meno įstaigą vėl šturmuoja auditoriai. Šįsyk jų akiratyje - teatro pinigai.
Ketvirtadienį ir penktadienį Klaipėdos muzikiniame teatre darbuojasi Kultūros ministerijos Vidaus audito tarnybos vyriausiasis specialistas Gediminas Urnevičius, besiaiškinantis, dėl kai kurių biudžeto lėšų panaudojimo teatre, rašo dienraštis "Klaipėda".
"Pavyzdžiui, teatrui buvo skirta pinigų įsigyti muzikos instrumentų. Metai baigiasi, o lėšos tam tikslui nebuvo panaudotos. Todėl ministerija ir nusprendė patikrinti, kokia situacija", - tvirtino G.Urnevičius.
Muzikinio teatro atstovas spaudai Ovidijus Petkevičius aiškino, kad auditorius gilinasi į ne iki galo padarytus darbus. Esą yra neapmokėtų sąskaitų, kurios pateiktos pagal A.Žigaitytės-Nekrošienės žodinius sutarimus.
G.Urnevičius pabrėžė, jog yra komandiruotas tik dviem dienoms, todėl nereikia tikėtis išsamios teatro veiklos ataskaitos.
Tačiau panašu, kad iš direktorės pareigų atleidus A.Žigaitytę-Nekrošienę, kyla vis naujų nesusipratimų. Teatro užkulisiuose kalbama, kad įstaigai gresia rimta finansinė krizė.
Ją esą galėjo paskatinti ir projektas "Muzikinis keltas", kuriuo buvusi direktorė labai didžiavosi. Nors Smiltynės perkėla keltą, kuriame vyko renginiai, suteikė už dyką, jau dabar aiškėja, kad projektas buvo nuostolingas. Iš įvairių įmonių, kurios prisidėjo prie projekto įgyvendinimo, vis dar plaukia sąskaitos.
A.Žigaitytė-Nekrošienė aiškina, kad problema kilo todėl, kad kultūros ministras Jonas Jučas ją atleido nesibaigus finansiniams metams.
"Prašiau, kad ministras man juos leistų pabaigti. Žinojau, kas, iš kur ir kaip bus dengiama, kaip tuos finansinius metus užbaigsiu. Kadangi teatre jau nesu du mėnesius, negaliu atsakyti už tuos žmones, kurie gali suvedinėti sąskaitas nežinodami, kokie mano planai ir iš kur bus lėšos. Tačiau tie žmonės, kurie teigė, kad tas keltas nuostolingas - tai čia jų ataskaitos. Jei nori mušti, pagalį visuomet rasi", - liaudies išmintį pasitelkė A.Žigaitytė-Nekrošienė.
Kultūros ministerija reikalauja, kad A.Žigaitytė-Nekrošienė grąžintų 15 tūkst. litų. Šie pinigai kompozitorei buvo sumokėti už sukurtą operą-fantasmagoriją "Frankenšteinas". Ją Muzikiniam teatrui A.Žigaitytė-Nekrošienė perdavė tuomet, kai jau buvo tapusi direktore.
Tačiau neaiškumų kilo todėl, kad pagal sutartį kompozitorė turėjo sukurti muzikinį kūrinį, o sukūrė libretą - literatūros kūrinį. Už tokį darbą autoriams įprastai mokama 2-3 tūkst., o ne 15 tūkst. litų. A.Žigaitytė-Nekrošienė tokį sprendimą apskundė Kultūros ministerijos Darbo ginčų komisijai.
Ši kultūros ministrui J.Jučui pasiūlė įpareigoti laikinai Klaipėdos muzikinio teatro vadovo pareigas einantį Ramūną Kaubrį išsiaiškinti autorinių kūrinių užsakymo sutarčių sudarymo aplinkybes, 2005 metų Autorinių sutarčių ir aktų registracijos žurnalo įrašų taisymo aplinkybes, bei nustačius galimus dokumentų klastojimo faktus, kreiptis į teisėsaugos organus.
Dar viena nemaloni buvusios vadovės palikta staigmena tapo Kultūros ministerijos atsiųsti, tačiau nusipelniusių žmonių taip ir nepasiekę padėkos raštai.
Stalčiuje ilgai gulėjo orkestro muzikantei Elvyrai Liutkevičūtei, choro dainininkei Rimai Kastanavičienei ir solistui Šarūnui Juškevičiui skirti padėkos raštai.
Tuo metu A.Žigaitytė-Nekrošienė nepraranda ambicijų grįžti vadovauti Klaipėdos muzikiniam teatrui. Todėl ji apskundė kultūros ministro J.Jučo įsakymą, kuriuo buvo atleista.
Paklausta, ar įsakymą skundė, norėdama grįžti vadovauti, ar siekdama kompensacijų, buvusi direktorė tvirtino, kad neskųsti būtų buvę nelogiška.
"Paanalizuokite visą teatro veiklą, kuri buvo man esant ir prieš tai. Tada aiškės, kas griauna teatrą. Pusantrų metų nesileidau į diskusijas, nes kaltinimai būdavo tiek nerimti, kad nemačiau prasmės tai dar eskaluoti spaudoje. Aš dirbau. Ir šiandien turiu kraitį, kuriuo didžiuojuosi", - teigė A.Žigaitytė-Nekrošienė.