Patvirtinta anksčiau jam skirta bausmė – treji metai laisvės atėmimo, jos vykdymą atidedant dvejiems su puse metų, įpareigojimas neišvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų be leidimo ir teisės eiti valstybės tarnautojui prilyginto asmens pareigas savivaldybės ar valstybės įmonėse atėmimas trejiems metams.
Bylos duomenimis, D. Tumynas priėmė 14 tūkst. 525 eurų vertės kyšį – traktorių, jo įregistravimo ir aptarnavimo paslaugas už tai, kad 2017 metų bendrovės „Kauno švara“ planuojamų pirkti trijų traktorių techninės specifikacijos būtų parengtos taip, jog jas atitiktų konkretūs traktoriai, tai yra atitinkamai teikiant pirmenybę konkrečiam tiekėjui.
D. Tumynas prašė jį išteisinti, nes, anot jo, kyšio dalyku galėtų būti laikoma paslauga neatlygintinai naudotis traktoriumi, o ne pats traktorius.
LAT šį skundą atmetė ir pažymėjo, kad kyšis yra bet kokios turtinės ar kitokios asmeninės naudos sau ar kitam asmeniui forma išreikštas neteisėtas ar nepagrįstas atlygis už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą ar neteisėtą veikimą arba neveikimą vykdant įgaliojimus.
Teismams nustačius nuteistųjų susitarimą perduoti traktorių ir jį radus pas D. Tumyną bei jam juo pasinaudojus, LAT teigimu, apeliacinės instancijos teismo sprendimas kyšiu pripažinti traktorių buvo pagrįstas.
Teismas pažymėjo, kad kyšio vertė nustatoma pagal jo vertę (kainą) nusikalstamos veikos padarymo metu.
Šioje baudžiamojoje byloje kyšio dalykas – traktorius – buvo apskaitytas bendrovės buhalterinėje apskaitoje ir remiantis jos duomenimis buvo nustatyta vertė.
Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.
Toje pačioje byloje dėl papirkimo anksčiau nuteistas ir savivaldybės įmonės vadovą papirkti bandęs bendrovės „Galuotas“ direktorius Algimantas Tareilis bei pati bendrovė. Lietuvos apeliacinis teismas sausį A. Tareiliui skyrė 22,5 tūkst. eurų baudą, „Galuotui“ – 94,2 tūkst. eurų baudą.