Finansinių nusikaltimų šešėlis netrukdo buvusiam Kauno plaukimo mokyklos direktoriui po suėmimo ir tėvystės atostogų sugrįžti į buvusias pareigas.
Kaip rašo „Kauno diena“, po teisėsaugininkų vizito sausį Kauno plaukimo mokyklos vadovas Šarūnas Mažutaitis buvo palikęs savo postą. Dabar jis vėl taikosi vadovauti šiai įstaigai.
Ketvirtadienį vyksiančio Kauno tarybos posėdžio darbotvarkėje numatyta svarstyti klausimą dėl laikinai einančio plaukimo mokyklos direktoriaus pareigas Eriko Skyriaus atleidimo iš pareigų. Jis laikinuoju vadovu paskirtas, kai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai sausio 23-iosios popietę sulaikė Š. Mažutaitį baseino „Šilainiai“ patalpose. Įtariamasis buvo suimtas dešimčiai parų, o išėjęs į laisvę pasirinko tėvystės atostogas.
Plaukimo mokykla pavaldi Kauno miesto savivaldybei. Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas teigė negalintis prieštarauti Š.Mažutaičio ketinimams susigrąžinti direktoriaus postą, kadangi esą „veikla, dėl kurios juo susidomėjo FNTT pareigūnai, nėra tiesiogiai susijusi su plaukimo mokyklos vadovo darbu. Nebuvo prašoma nušalinti jį nuo pareigų ar laikinai suspenduoti jo įgaliojimus.“
Prognozuojama, kad politikai pritars E. Skyriaus atleidimui ir atvers kelią grįžti į postą ankstesniam plaukimo mokyklos vadovui.
„Tikimės, kad bus paviešinta apie Kauno plaukimo mokyklos buvusio direktoriaus Šarūno Mažutaičio sugrįžimą į ankstesnes pareigas“, - rašoma plaukimo mokyklos darbuotojų atsiųstame laiške.
Jų teigimu, buvęs direktorius išėjo dvejiems metams tėvystės atostogų ir kas mėnesį gavo didesnę nei 3 tūkst. litų pašalpą. Anonimais panorę likti pašnekovai spėja, kad buvęs jų vadovas panoro grįžti, nes „Sodros“ mokama pašalpa po metų sumažėja 15 proc.
„Mums neaišku, kaip žmogus, padaręs darbo užmokesčio fondui didelių nuostolių ir dar ikiteisminiame tyrime siejamas su finansiniais pažeidimais, gali vėl užimti vadovo pareigas, kurios tiesiogiai susijusios su finansais ir materialinėmis vertybėmis“, - aiškino plaukimo treneriai.
44-erių Š.Mažutaitis su penkeriais metais vyresniu broliu Dainiumi, dirbančiu Kauno plaukimo mokyklos treneriu ir labdaros bei paramos fondo „Plaukimo rėmimo fondas“ direktoriumi, metų pradžioje į FNTT pareigūnų akiratį pateko dėl įtarimų sukčiavimu.
FNTT Kauno apskrities skyrius pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grupės asmenų, įsteigusių sporto klubą „Kylanti banga“ ir labdaros bei paramos fondą „Plaukimo rėmimo fondas“, veiklos. Įtariama, kad klastojant sporto klubų dokumentus buvo pasisavinta daugiau kaip milijonas litų. Už tokius nusikaltimus Baudžiamajame kodekse numatytos laisvės atėmimo bausmės nuo ketverių iki dešimties metų.