„Ganėtinai sunku išieškoti teisėtais būdais iš žmonių, kurie išvykę ir deklaravę savo išvykimą. Yra Europos Sąjungos vykdomasis raštas, pagal kurį galima išieškoti visoje ES, tačiau procedūros yra ganėtinai sudėtingos, reikia turėti atstovus tose šalyse, išmanyti vietinę antstolių sistemą. Lietuvoje tų žinių yra itin nedaug“, - BNS aiškino „Būsto paskolų draudimo“ vadovas Marijus Jūris Mikalauskas.
Pasak jo, Jungtinė Karalystė pasirinkta dėl to, kad ten yra daugiausiai skolininkų, kurie deklaravę gyvenamąją vietą.
„Skolininkų turime apie pora šimtų tikrai, tik tikslių adresų ne visada žinome. Sumas esame nusistatę, kad be 20 tūkst. eurų skolos vienam žmogui neapsimoka proceso pradėti, nes brangiai kainuoja“, - kalbėjo M.J.Mikalauskas.
\Bendrovė paskelbė teisinių paslaugų pirkimą, dalyvių pasiūlymų laukiama iki lapkričio 23 dienos. Įmonė tokį konkursą skelbia pirmą kartą, o jos vadovas abejoja, ar apskritai gali atsirasti susidomėjusių teisininkų.
„Yra tam tikrų abejonių, kad kas nors išvis norės. (...) To žinojimo nėra Lietuvoje, tai nėra įprasta“, - sakė M.J.Mikalauskas.
Lietuvos banko valdyba 2013-ųjų lapkritį sustabdė „Būsto paskolų draudimo“ licenciją, todėl bendrovė nebedraudžia naujų būsto paskolų, tačiau toliau administruoja anksčiau sudarytas draudimo sutartis, moka draudimo išmokas, išieško skolas ir realizuoja turtą.