Australijoje vykstančiame pasaulio buriavimo čempionate olimpinėje „Laser-Radial“ jachtų klasėje Lietuvos atstovė Gintarė Scheidt (buvusi Volungevičiūtė) užėmė penktąją vietą. 29-erių metų olimpinė vicečempionė gavo 76 baudos taškus.

Lietuvai kelialapį į Londono olimpines žaidynes iškovojusi buriuotoja sekmadienį vykusiame finaliniame plaukime buvo taip pat penkta.

Pasaulio čempione tapo 23-ejų metų olandė Marit Bauvmester (Marit Bouwmeester, 49 b. tšk.). Sidabras atiteko belgei Evi van Aker (Evi van Acker, 53 b. tšk.), o bronza - amerikietei Peidž Reili (Paige Railey, 71 b. tšk.). Ketvirtąją vietą užėmė čekė Veronika Fenclova72 b. tšk.).

Finaliniame, 11-ajame, plaukime dalyvavo 10 buriuotojų.

Kaip jau skelbėme, kita Lietuvos atstovė - 23-ejų metų Aušra Milevičiūtė tarp 102 buriuotojų liko 56-a.

Londono olimpinių žaidynių buriavimo varžybose „Laser-Radial“ jachtų klasėje dalyvaus 39 sportininkės. Pasaulio čempionate Australijoje šioje klasėje buvo išdalinti 29 olimpiniai kelialapiai. Vienas olimpinis kelialapis jau anksčiau skirtas varžybų šeimininkei Didžiajai Britanijai, o dėl likusių devynių vietų olimpinėse žaidynėse bus kovojama 2012 metų pasaulio „Laser-Radial“ čempionate Vokietijoje.