Duomenys, gauti suskaičiavus 96,7 proc. balsalapių, rodo, kad partija GERB (Piliečiai už europinę Bulgarijos plėtrą) gavo 32,6 proc. balsų, pranešė Centrinė rinkimų komisija.
Tokie rezultatai leis GERB lyderiui, buvusiam premjerui Boiko Borisovui (Boikui Borisovui) trečiąkart formuoti vyriausybę. Antra rinkimuose liko Socialistų partija (BSP), surinkusi 27,1 proc. balsų. Jos lyderė Kornelija Ninova jau pripažino pralaimėjimą ir pareiškė, kad partija nedirbs koalicinėje vyriausybėje su GERB.
GERB nesurinko pakankamai balsų, kad galėtų formuoti vyriausybę viena. Ji greičiausiai mėgins sudaryti koaliciją su kažkuriomis iš trijų mažesnių politinių jėgų, įveikusių 4 proc. patekimo į parlamentą slenkstį.
Pirmadienį paskelbti beveik galutiniai duomenys rodo, kad trijų nacionalistinių partijų aljansas „Jungtiniai patriotai“ (OP) surinko 9,2 proc. balsų, o Bulgarijos turkų mažumai atstovaujantis centristinės pakraipos Judėjimas už teises ir laisves (MDL) gavo 8,9 proc. balsų.
Remiantis šiais duomenimis, į parlamentą, surinkusi kiek daugiau nei 4 proc. balsų, taip pat pateko partija „Valia“, vadovaujama charizmatiško verslininko Veselino Mareški (Veselino Mareškio), kuriam patinka būti vadinamu Bulgarijos Donaldu Trumpu (Donaldo Trampu).
57 metų B.Borisovas atsistatydino iš premjero posto, kai jo partija patyrė nesėkmę lapkritį vykusiuose prezidento rinkimuose, kuriuos triumfavo socialistas, buvęs oro pajėgų generolas Rumenas Radevas, pasisakantis už glaudesnius ryšius su Rusija.
Parlamentas buvo paleistas sausį, o prezidentas paskyrė laikiną vyriausybę, kuri dirbs, kol bus suformuotas naujas ministrų kabinetas.
B.Borisovas sakė, kad GERB „pareiga yra suformuoti vyriausybę, nes tokia yra žmonių valia ir mes išprovokavome šiuos pirmalaikius rinkimus“.
„Šie rezultatai sudaro Bulgarijai galimybę turėti stabilią vyriausybę, o tai ypač svarbu šaliai rengiantis 2018 metų sausį pusmečiui perimti pirmininkavimą Europos Sąjungai“, – sakė politikos apžvalgininkas Antonijus Galabovas.