Bulgarijos parlamentas prieš šiais metais įvyksiančius Europos Parlamento ir visuotinius rinkimus ketvirtadienį patvirtino įstatymo pataisą, sugriežtinančią bausmes už vadinamąjį „balsų pirkimą“ .
Pataisa numato, kad pirkusiam rinkėjų balsus asmeniui gali būti skirta bauda nuo 10 iki 20 tūkst. levų (nuo 5 iki 10 tūkst. eurų) ir kalėjimas iki šešerių metų.
Senasis įstatymas numatė, kad pirkusiam rinkėjų balsus asmeniui buvo galima skirti nuo 1 iki 5 tūkst. levų (nuo 511 iki 2556 eurų) baudą ir/arba trejus metus kalėjimo.
Rinkėjų papirkinėjimas, taip pat maisto ir kitų dovanų teikimas, kad būtų balsuojama už tam tikrą partiją, paplito Bulgarijoje po 1989 metų socialistinės sistemos žlugimo.
Nevyriausybinės organizacijos skelbia, kad ši praktika stambų mastą įgavo pastaraisiais metais, ypač per 2007 metų savivaldybių rinkimus, kai partijos siekė prieiti prie milijardų eurų, kurie šaliai buvo skiriami, kai ji tais pačiais metais tapo ES nare.
Ketvirtadienį šalies prezidentas Georgijus Parvanovas pasirašė įsaką, kuris numato, kad rinkimai į Europos Parlamentą vyks birželio 7 dieną, o visuotiniai rinkimai - liepos 5 -ą.
Paskutiniai apklausų duomenys rodo, kad šiuo metu pirmauja nauja dešinioji Sofijos mero Boikos Borisovo partija GERB (Grazhdani za evropeysko razvitie na Balgariya). Ją palaiko 36 proc. žmonių. Toliau seka šiuo metu valdžioje esanti premjero Sergejaus Staniševo partija, į kurią palankiai žiūri nuo 23 iki 36 proc. gyventojų.
B.Borisovas ir S.Staniševas jau atmetė koalicijos galimybę ir politikos apžvalgininkai spėja, kad po rinkimų Bulgariją gali ištikti politinė krizė.
Trečioji pagal populiarumą tautinė „Ataka“ partija dėl šios priežasties gali pamėginti tapti padėties šeimininke.