Policijos generalinio policijos komisaro pavaduotojo Edvardo Šilerio teigimu, vis dar nesureguliuota situacija, kuomet vaikas paimamas iš namų. Pasitaiko atvejų, kad vaikai atiduodami kaimynams arba atvežami į komisariatą.
„Mes norime tarnybos 24/7, kur, pavyzdžiui, kiekvienoje apskrityje būtų tam tikras ekipažas, kur, pavyzdžiui, per vieną valandą nuo po policijos skambučio mes sureaguojame greičiau, bet ta tarnyba atvažiuotų ir suteiktų profesionalią pagalbą, profesionaliai rūpintųsi vaikais“, - TV3 sakė E.Šileris.
Sveikatos apsaugos ministras Linas Kukuraitis įsitikinęs, kad padaryta yra labai daug. „Yra praktiškai visiškai kita redakcija to įstatymo, kuris buvo pateiktas vasario 14 dieną“, - mano ministras.
Anot jo, įstatymas gavo labai daug pataisų, todėl reikės įdėti daug darbo, kad jis būtų paruoštas tinkamai.
„Praktiškai visi poįstatyminiai aktai yra paruošti, tai laukiam įstatymo įsigaliojimo, patvirtinimo, tada paleisime visus poįstatyminius aktus“, - sakė L.Kukuraitis.
Sveikatos apsaugos ministras taip pat mano, kad jau daug nuveikta ne tik teorijoje, bet ir praktikoje. „Per tą laiką bent dešimt savivaldybių Vaikų teisių apsaugos skyriai pradėjo budėti naktį“, - teigė Linas Kukuraitis.
Ministras pabrėžia, kad svarbiausi pakeitimai aprašyti dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo. „Anksčiau buvo pateikta skubos tvarka, vasario 14 d. labai skubėjom pateikti įstatymo projektą, tik pirminius apmatus, o dabar jis yra labai papildytas“, - įsitikinęs politikas.
Visgi, buvo kalbama, kad įstatymas bus pateiktas ir svarstomas Seime iki liepos. Ministras teigia, kad iki šios datos jau daug nuveikta, bet gali būti, kad pavasario sesijoje nespės pasiekti svarstymo. „Priėmimas, turbūt, būtų rudenį, o gal ir šiemet. Nežinau, kokia skuba Seime svarstymai vyks“, - komentavo L.Kukuraitis.
Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Sysas teigia, kad priėmimo procesą stabdo daugybė pataisų ir siūlymų.
„Dabar situacija yra tokia, kad surasti tam tikri sutarimai, išgrynintas pirminis variantas, komitetas ruošia išvadą“, - TV3 sakė socialdmeokratas.
Politikas teigia, kad nemažai diskusijų Seime turėtų kilti dėl „skundimo“. „Jeigu kažkas mato ir girdi, kad vaikas yra skriaudžiamas ir jis nepraneš, jis turėtų nešti ir atsakomybę, ne tik administracinę ar baudžiamąją. Bet reikėtų tą aiškiai suderinti, kad ne kiekvienu atveju reikia pranešinėti“, - teigė A.Sysas.
Diskusijų taip pat kyla ir dėl vaiko pereigų, ne tik teisių. Taip pat problemos kyla dėl finansavimo. „Centralizavimas reikalauja pakankamai daug lėšų“, - tikino socialdemokratas.
Visgi, lygindamas pirminį įstatymo variantą ir šį, pastarąjį laiko žymiai aiškesniu. Konservatorius Mykolas Majauskas įsitikinęs, kad buvau daugiau kalbėta, nei padaryta. „Praėjo pusė metų, o esminių sprendimų nėra“, - TV3 sakė M.Majauskas.
„Žada, kad imsis priemonių ir kažką darys, bet iki šiol su dideliu apgailestavimu galiu pasakyti, kad nieko neįvyko“, - įsitikinęs parlamentaras.
Politikas tai aiškina tuo, kad trūksta aiškios lyderystės. „Tol, kol nėra tos lyderystės, matome netgi po truputį kelią atgal, nes jau yra registruojamos pataisos iš naujo keisti smurto apibrėžimą. Tą, kurį taip sunkiai priėmėme“, - sako Mykolas Majauskas.
Išsamiau žiūrėkite vaizdo įraše.