Prisipažinkime, kartais prieš skalbdamos susimąstome, ar mes viską darome teisingai. Instrukcijos tikriausiai jau seniai nebeturite, arba ji guli kažkur namie giliai stalčiuje. Pasitaiko įvairiausių kuriozų. Juk atsitinka ir taip, kad kartu su rūbais kartais išskalbiame ir daiktus kišenėse, pinigus. Jums pasisekė, jei skalbyklė dėl šio poelgio ant jūsų „neužpyko“, tačiau kitą kartą jums gali taip nepasisekti. Taigi, kokius pagrindinius dalykus reiktų žinoti apie skalbimo mašiną?
Automatinėms skalbyklėms kenkia pūkai: jie apsivynioja apie kaitinamąjį elementą, todėl detalė perkaista ir gali išsilydyti. Kad taip nenutiktų, prieš skalbimą išverskite į išvirkščiąją pusę ir gerai išpurtykite.
Skalbimo priemonę, priešingai nei daugelis mano, galite pilti ne tik į specialų stalčiuką, bet ir tiesiai į skalbyklės būgną. Stalčiuose kartais lieka nepanaudoto skalbiklio, vadinasi, jo patenka ir į skalaujamus drabužius. Preparato įpylus į būgną, būsite tikra, jog drabužiai bus išskalauti švariu vandeniu.
Skalbyklei kenkia aštrūs daiktai. Taigi atidžiai apžiūrėkite skalbiamų drabužių kišenes. Liemenėles su lankeliais ir kitus drabužius su masyviomis metalinėmis detalėmis sudėkite į specialius maišelius. Labai maži skalbiniai, pavyzdžiui kūdikių drabužėliai, gali patekti į būgno vidų, į apačios vidų, pompos filtrą, žarną ir t.t. Siekiant to išvengti, patartina tokius skalbinius taip pat sudėti į specialų tinklinį skalbinių maišeli.
Ar kelis kartus iš eilės jungiama skalbimo mašina neperkais? Jeigu ji techniškai tvarkinga, ne. Mašina kaista tik skalbdama, o drabužius skalauja šaltu vandeniu.
Skalbinius į mašiną dėkite jų nesuvyniodami ir nespausdami. Rankomis megztus gaminius į mašiną dėkite išverstus. Visada įsitikinkite, kad tarp apačios ir priekinių durų neužstrigo jokių skalbinių.
Naudokite tik rekomenduojamą audinių minkštiklio ir skalbiklio kiekį. Per didelis skalbimo priemonių kiekis gali pakenkti audiniams. Naudokite tiek skalbimo priemonių, kiek yra nurodyta gamintojo rekomendacijose.
Niekuomet nelieskit skalbimo mašinos šlapiomis rankomis arba kojomis. Neatidarinėkite skalbimo priemonių stalčiuko, mašinos durelių mašinai dirbant. Kadangi darbo metu skalbyklė gali stipriai įkaisti, vandens išpumpavimo metu nelieskite vandens išleidimo žarnos ar vandens.
Bet kokio sutrikimo atveju pirmiausia atjunkite prietaisą nuo elektros tinklo ir užsukite vandens tiekimo čiaupą. Nemėginkite taisyti mašinos savarankiškai.
Jei jūs neketinate skalbimo mašina naudotis ilgą laiką, atjunkite ją nuo elektros tinklo, užsukite vandens tiekimo čiaupą ir palikite praviras dureles, kad mašinos vidus išdžiūtų ir joje neatsirastų nemalonaus kvapo.