„Tai istorinė akimirka, po kurios nebebus kelio atgal“, – sakė Th.May parlamente.
Jos kalbą dažnai pertraukdavo nepatenkintų opozicijos deputatų šūksniai.
„Dabar metas mums susitelkti, būti vieningiems“, – sakė premjerė, nors ankstesnę dieną Škotijos parlamentas nubalsavo, kad reikia surengti naują referendumą dėl atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės, kad regionas galėtų išsaugoti ryšius su ES.
„Procesas pagal (ES sutarties) 50-ąjį straipsnį dabar jau vyksta ir, kaip pageidavo Britanijos žmonės, Jungtinė Karalystė palieka Europos Sąjungą“, – pabrėžė Th.May.
Devyniais mėnesiais anksčiau, per birželio 23-ąją vykusį sukrečiantį referendumą, 52 proc. balsavusių britų išreiškė palaikymą „Brexit“.
Ministrė pirmininkė sakė, kad Britanija „kontroliuos imigracija, kad toliau galėtume pritraukti šviesiausių ir geriausių“. Jis pažadėjo, kad per dvejus metus truksiančias „Brexit“ derybas 3 mln. Britanijoje gyvenančių ES šalių piliečių statusas taps „ankstyvu prioritetu“.
„Ketiname pasinaudoti šia galimybe, kad sukurtume stipresnę, sąžiningesnę Britaniją; šalį, kurią mūsų vaikai ir vaikaičiai išdidžiai vadins namais“, – sakė vyriausybės vadovė.
Pasak Th.May, Britanija sieks „naujos gilios ir ypatingos partnerystės“ su ES, pagrįstos bendradarbiavimu tokiose srityse kaip saugumas ir prekyba.
Vis dėlto ji pabrėžė, kad Britanija „perims savo pačios įstatymų kontrolę“ ir nebepriklausys Europos Teisingumo Teismo jurisdikcijai.
„Suprantame, kad pasitraukimas iš ES Jungtinei Karalystei sukels pasekmių. Žinome, kad neteksime įtakos taisyklėms, veikiančioms Europos ekonomiką“, – sakė Th.May.