Apsibraukite datą kalendoriuose raudonai. „alt-J“ pasirodymas Vilniuje suplanuotas kitų metų liepos 19 d. Nebe koncertų salėje, kaip pirmą kartą, bet Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode. Ten pat, kur kitą vasarą pasirodys britas Michaelas Kiwanuka, islandai „Of Monsters and Men“ ir JAV roko legendos „Pixies“.
Išankstiniai bilietai į „alt-J“ pasirodymą jau prekyboje. Bilietais prekiauja bilietų platintojas „Bilietai LT“. Pirmieji bilietai visada pigiau. Tiesa, tam reikia specialaus kodo iš „8 Days A Week”. Parašykite jiems žinutę feisbuke, jums bus suteiktas nuolaidos kodas ir sutaupysite.
„Jie grįžta. Vilnių sakė įsimylėjo. „alt-J“ yra viena ryškiausių grupių dabartinėje muzikos industrijoje. Jie įrodė, kad ir masėms reikia intelektualios muzikos. Atrodo, kad jie groja ne dėl pinigų. Gal todėl jiems taip gražiai sekasi. Jie kuria unikalų muzikos pasaulį, kurio įvaizdį patys ir suformavo. Mūsų laukia dozė aukščiausio lygio šiuolaikinės muzikos, naujos idėjos ir įspūdingas šou atvirame ore“, - sakė muzikos agentūros „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.
Praėjo beveik penkiolika metų nuo grupės pradžios Lidso universitete. „alt-J“ tapo naujosios kartos vedliais, nors ne visi juos pamėgo iškart. Dabar be jų neįsivaizduojami geriausi grojaraščiai, kino filmų garso takeliai ir didieji vasaros festivaliai. Tiesa, patys juokauja, kad gatvėmis gali vaikščioti ramiai. Jų veidus mažai kas atpažįsta.
„alt-j“ – literatūros, muzikos ir istorijos moksliukai. Daugelis jų klipų ir dainų yra aliuzija į praeities įvykius ar popkultūrą. „Matilda“ atiduoda duoklę Luco Bessono juostai „Leonas“. Hitas „Deadcrush“ pasakoja apie karaliaus Henriko VIII žmoną. „Taro“ – tragiška karo fotografų Roberto Capos ir Gerdos Taro meilės istorija. Nemažai eilučių pasiskolintos iš praėjusio amžiaus literatūros šedevrų, knygų vaikams ar dainų. Futuristinis ir kompiuterinį žaidimą primenantis „Relaxer“ turo koncertas Vilniuje 2018-tųjų vasarį tikrai įėjo į istoriją. Tada į koncertų salę
„Compensa“ netilpo visi norintys. Tai buvo koncertas, kurį buvo būtina pakartoti.
Savo muziką jie vadina „ausinių muzika“ ir kuria klausymo patirtį. Trečiasis albumas „Relaxer“ buvo žingsnis gilyn į sąmonę. Tačiau apsilankę gyvuose „alt-J“ pasirodymuose gauna daugiau – nepamirštamą šviesų ir garso spektaklį. Jų gyvi koncertai yra galinga sakralinė ir kinematografinė patirtis.
Grupės „alt-J“ muzika ypatinga tuo, kad ją mėgsta labai skirtingi žmonės. Visi moka dainų žodžius atmintinai, o atmosferos koncertuose pavydėtų net patys didžiausi pasaulio festivaliai. Neapleidžia nuojauta, kad kitą vasarą visas Vilnius dainuos kartu su jais.