Anot N. Cleggo, toks sprendimas privalomas, jei norima, kad visuomenė suklestėtų. Politikui atrodo visiškai natūralu, kad tikrai turtingi piliečiai mokėtų daugiau mokesčių, rašoma BBC.
„Šiuo metu mes atsidūrėme veikiau ilgame ekonominiame kare, nei trumpame ekonomikos mūšyje“, – šalies situaciją apibūdino politikas. Anot jo, situacijai suvaldyti ir gerinti praverstų į ministrų kabinetą sugrąžinti ir buvusį finansų ministrą Davidą Lawsą.
Pastarasis, liberaldemokratas, atsistatydino iš pareigų prieš porą metų, pripažindamas nusavinęs pinigų asmeniniams poreikiams. Nepaisant šios dėmės buvusio politiko atvaizde, N. Cleggas tikina, kad niekuomet neslėpė norintis jį matyti grįžtantį į politiką.
Duotajame interviu mokesčių didinimą N. Cleggas apibūdino veikiau kaip „laikinąją paramą“, kurią turtingiausi visuomenės nariai turėtų sumokėti mokesčių už savo didelės vertės nekilnojamąjį turtą forma.
Nepaneigdamas, kad didžiuojasi kai kuriais pastarųjų metų vyriausybės padarytais sprendimais, N. Cleggas paskatino svarbiausiais kriterijais ekonominiame kare iškelti atvirumą ir skaidrumą – būtent jie turėtų lemti tolesnę šalies fiskalinę politiką.
Į N. Cleggo interviu priešiškai sureagavo leiboristų partijos narys Chrisas Leslie, griežtai nukirsdamas, kad „Nickas Cleggas ir vėl britus laiko kvailiais. Jis kalba apie mokesčius turtingiausiems, tačiau pats balsavo už tai, kad George Osborno biudžete būtų apkarpyti mokesčiai milijonieriams. Remdamas netinkamus ekonominius planus, jis pastūmėjo Britaniją į antrąją recesijos duobę, dėl kurios šiais metais šalis priversta skolintis.“
Viešos diskusijos dėl mokesčių ir šalies išlaidų vyks prieš šalies ministro pirmininko rudeninį pranešimą.