Per pastaruosius penkerius metus 40 proc. nelegalių imigrantų Didžiojoje Britanijoje gavo politinį prieglobstį. Tik 9 proc. imigrantų buvo deportuoti iš šalies. Britanijos parlamentarai mano, kad tai prilygsta amnestijai.
Iš 401 500 bylų, kurias per praėjusius penkerius metus nagrinėjo Britanijos pasienio agentūra, 161 tūkst. prašymų suteikti politinį prieglobstį buvo patenkinti. Tačiau parlamentinė vidaus reikalų komisija priėjo prie išvados, jog kas šeštam nelegaliam imigrantui prieglobstį agentūra suteikė tik todėl, kad neturėjo jokio supratimo, kur šiuo metu tas žmogus yra ir ką veikia.
Vis dėlto Britanijos vyriausybė skelbia, kad jokios amnestijos nebuvo. Britanijos vidaus reikalų ministerijos Imigracijos reikalų skyriaus vadovas Demjanas Grinas (Damian Green) Pasienio agentūros veiksmus aiškina siekiu sutvarkyti per pastaruosius metus susikaupusias bylas.
Šiaip ar taip, Britanijos parlamento nariai imigracinei tarnybai turi pretenzijų, kad ji „sistemiškai neseka informacijos apie galimus nelegalus“ ir nesiima priemonių tikrinti žmones, kurių vizų galiojimo laikas pasibaigęs.
Riboti imigraciją raginančios organizacijos mano, jog Jungtinės Karalystės vyriausybė faktiškai atvėrė kelius nelegaliems imigrantams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dalis nelegalių imigrantų jau seniai gyvena šalyje, yra sukūrę šeimas ir bet kuriuo atveju turi teisę čia pasilikti.