Kaip skelbia Britanijos spauda, Th. May nekonkretizavo, kokių veiksmų tokiu atveju imtųsi šalies valdžia. Šiuo metu kiekvienos euro zonos narės piliečiai turi teisę dirbti kitoje šalyje. Tačiau naujų narių piliečiams gali būti taikomi laikini apribojimai.
„Kaip ir bet kuriuo kitu atveju, visiškai natūralu, kad mes ruošiamės nenumatytiems atvejams. Tai yra darbas, kuris šiuo metu vyksta“, – dienraščiui „The Daily Telegraph“.
Vis dažniau kalbant, kad Graikija ar kuri kita skolų prispausta Europos šalis gali pasitraukti iš bendrą Europos valiutą turinčių septynioliktos šalių klubo, imama nerimauti, jog milijonai darbą praradusių žmonių gali būti priversti vykti į užsienį ieškoti geresnio gyvenimo.
Nors gali pasirodyti, jog Britanija yra labai patraukli šalis, nes nepriklauso euro zonai, iš tiesų ji yra pakankamai priklausoma nuo euro zonos, nes 40 proc. Britanijos eksporto tenka euro zonos šalims. Be to, pirmąjį šių metų ketvirtį čia vėl užfiksuota recesija, o nedarbo lygis siekia 8,2 proc.
Britanijos spauda skelbia, kad siekdama suvaldyti imigrantų srautą šalis gali įvesti laikinas vizas ar leidimus dirbti.
Britanijos vidaus reikalų ministerija tokių pranešimų nekomentuoja. Ministerijos turimi statistiniai duomenys rodo, jog 2010-2011 metais Britanijos pilietybė gavusių graikų skaičius padidėjo 30 proc. nuo 250 iki 325.