• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britų vyriausybė sprendžia, ar tokie kasmetiniai kultūros įvykiai kaip Turnerio premija ar Britų muzikos apdovanojimai neturėtų keisti savo vietos, rašoma BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Kultūros sekretorius Andy Burnhamas tikisi, kad pavyks įsteigti Didžiosios Britanijos kultūros miesto apdovanojimą. Jis siūlo jį teikti kas ketverius metus.   

REKLAMA

Planuojama, kad suteiktas apdovanojimas įpareigotų miestą parengti ir vadovauti tam tikram skaičiui kultūrinių renginių.

A. Burnhamo pastebėjimu, Londone koncentruojama pernelyg daug kultūrinių renginių. Jis ketina akcentuoti tai apžvelgdamas pokyčius Liverpulyje – 2008-ųjų Europos kultūros sostinėje.

REKLAMA
REKLAMA

A. Burnhamas kviečia Philą Redmondą, įstaigos „Liverpulis – Europos kultūros sostinė 2008“ vadovą, pirmininkauti specialistų darbo grupei, kuri svarstys Didžiosios Britanijos kultūros sostinės konkurso galimumą.

Specialistų grupė turi nuspręsti, kaip dažnai turėtų būti skelbiama kultūros sostinė, taip pat, kaip reikėtų spręsti, kuriuos kultūrinius renginius (ir kiek jų) nugalėtojas miestas turėtų teisę surengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbo grupė taip pat turėtų nustatyti, kiek Didžiosios Britanijos kultūros miesto rinkimų iniciatyva kainuotų ir kas turėtų tam skirti lėšų.

Lrt.lt primena, kad Lietuva jau dvejus metus renka savo kultūros sostinę. Šį konkursą inicijavo įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“. 2008-aisiais Lietuvos kultūros sostinės vardu buvo tituluoti Zarasai, o 2009-aisiais – Plungė.   

Tiesa, Lietuvos kultūros sostinė renkama įvertinus konkursui pateiktus projektus, iš kurių vienas tampa nugalėtojas, o miestas ar miestelis, parengęs projektą, tituluojamas Lietuvos kultūros sostine.

Pagal BBC parengė Monika Kutkaitytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų