Pandos – nacionalinis Kinijos turtas, bet nuo šiol ir jų išmatos – neįkainojamos. Pietvakarių Kinijoje buvęs kaligrafijos mokytojas nusprendė pandų išmatas panaudoti gaminant žaliąją arbatą – ne bet kokią, o pačią brangiausią ekologišką arbatą.
An Yanshi auginti vadinamąją pandos arbatą pradėjo prieš metus. Šių gyvūnų išmatas vietoj trąšų jis pasirinko dėl maistingumo. Pandos valgo tik natūraliai išaugintus bambukus, tad, pasak An Yanshi, arbata bus itin ekologiška.
„Pandos labai gerai virškina ir įsisavina medžiagas. Jos vis valgo ir tuštinasi. Yra tarsi mašinos, gaminančios organines trąšas. Jos įsisavina mažiau nei 30 proc.maistingųjų medžiagų, vadinasi, daugiau nei 70 proc. atsiduria išmatose“, – teigė An Yanshi.
Ne tik ekologiška, bet ir labai brangi. 500 gramų pirmosios arbatos partijos kainuos daugiau nei 8 tūkst. litų. Pasak verslininko, tai bus brangiausia arbata pasaulyje.
„Ji parduodama tokia aukšta kaina. Galbūt tai tik reklama“, – teigė arbatos pristatyme dalyvavęs vyras.
„Manau, kad idėja nėra bloga. Negaliu vertinti, kol neparagavau. Jei jis parduoda taip brangiai, galbūt tai susiję su medžiagomis, o arbatos skonis itin unikalus. Svarbiausia, kad žmonės vertintų, kai jos paragaus“, – kalbėjo kitas pašnekovas.
Pasak pandos arbatos augintojo, jis nori paskatinti kitus ūkininkus vietoj cheminių trąšų rinktis gyvūnų išmatas. Jis paaiškino ir kodėl arbata tokia brangi.
Pirmiausia bus pristatytas 21 pandos arbatos rinkinys už daugiau nei 9 tūkst. litų. Jame – 50 gramų aukščiausios rūšies arbatos, porcelianinė dėžutė ir An Yanshi kaligrafijos rankraštis.
Už šiuos rinkinius gautas pelnas bus skirtas įvairiems aplinkosaugos projektams finansuoti.
An Yanshi patikino, kad antrojo rinkimo pandos arbatos kaina prilygs kitoms brangioms kinų arbatoms.