Kasmet rengiamos pratybos visada padidina įtampą padalytame Korėjos pusiasalyje. Tačiau šįmet padėtis ypač nestabili, nes Šiaurės Korėja neseniai išbandė dar vieną branduolinį užtaisą ir didelio nuotolio raketą, taip pat reiškė įtūžį dėl Jungtinių Tautų sankcijų, kurios buvo paskelbtos dėl pastarųjų Pchenjano veiksmų.
Bendrose pratybose „Esminis ryžtas“ (Key Resolve) ir „Jaunasis erelis“ (Foal Eagle) šiemet dalyvaus 300 tūkst. Pietų Korėjos ir 15 tūkst. JAV karių, taip pat kai kurie strateginiai JAV karinių jūrų pajėgų laivai ir karinių oro pajėgų lėktuvai.
Pranešime, paskelbtame likus kelioms valandoms iki tų manevrų pradžios, Šiaurės Korėjos įtakinga Nacionalinės gynybos komisija pareiškė esanti pasiruošusi „didelio masto“ kariniam kontrpuolimui.
„Kai mūsų priešai ruošiasi surengti bendras karines pratybas kaip atviriausius branduolinio karo mokymus, kuriais kėsinamasi į (Šiaurės Korėjos) suverenumą, jos atsakas bus prevencinis ir puolamasis branduolinis smūgis, kad ta (grėsmė) būtų pašalinta“, – sakoma Pchenjano pareiškime.
Šie grasinimai nuskambėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas įsakė laikyti šalies branduolinį arsenalą parengtą kovos veiksmams, atsakant į praėjusią savaitę JT Saugumo Tarybos priimtą rezoliuciją, numatančią griežtas sankcijas.
Nacionalinė gynybos komisija nurodė, kad planai suduoti „prevencinį branduolinį teisingumo smūgį“ buvo parengti Korėjos liaudies armijos Generalinio štabo ir patvirtinti Kim Jong Uno.
Tie planai būtų įgyvendinti „net menkiausių (Šiaurės Korėjos priešų) karinių veiksmų“ atveju, pridūrė kariškiai.
„Beatodairiškas branduolinis smūgis ... aiškiai parodys nusiteikusiems agresijai ir karui, ko verta (Šiaurės Korėjos) karinė galia“, – sakoma pranešime, kurį išplatino valstybinė naujienų agentūra KCNA.
Pchenjanas pagrasino, kad tokio smūgio taikiniais taptų operatyvinių kovos veiksmų teatrai Korėjos pusiasalyje, taip pat karinės bazės JAV žemyninėje dalyje ir kitose Azijos bei Ramiojo vandenyno regiono vietose.