Britų konservatoriai žinią, kad premjeras Borisas Johnsonas savo partijoje laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo sutinka triukšmingai. Poste liekantis B. Johnsonas rezultatu patenkintas. Už jį balsavo 211 partijos narių, prieš – 148. Kad būtų atstatydintas, reikėjo dar 32 balsų.
„Tai labai geras rezultatas politikai ir šaliai. Šiuo atveju, manau, kad rezultatas įtikinantis, ryžtingas. Tai reiškia, kad vyriausybė gali judėti pirmyn ir koncentruotis į darbus, kurie tikrai rūpi žmonėms“, – kalba B. Johnsonas.
Visgi šis rezultatas nėra toks palankus, kaip sako B. Johnsonas. Jo autoritetas gerokai susvyravo. Akivaizdu ir tai, kad britų premjeras neturi besąlygiškos savo partijos narių paramos parlamente. Jį remia ir kiek mažiau nei trečdalis britų. O žiniasklaida B. Johnsoną apibūdina kaip „sužeistą nugalėtoją“, kurio „tuščia pergalė“ skaldo torius ir net kaltina jį laikantis „įsikibus valdžios“. Postą išsaugojusį B. Jonsoną pliekia ir opozicija.
„Britų visuomenė pavargo. Pavargo nuo Ministro pirmininko, kuris žada, bet niekada nevykdo. Pavargo nuo Ministro pirmininko, kuris vadovavo melo ir įstatymų laužymo kultūrai vyriausybės širdyje. Pavargo nuo Ministro pirmininko, kuris yra visiškai netinkamas šioms atsakingoms pareigoms“, – teigia opozicijos lyderis Keiras Starmeris.
B. Johnsoną labiausiai sukompromitavo skandalas dėl koronaviruso taisykles pažeidusių vakarėlių Dauningo gatvėje per patį karantino įkarštį. Jis net tapo pirmuoju pareigas einančiu premjeru, kuriam teko susimokėti baudą už įstatymų pažeidimus.