Šie sprendimai buvo priimti šalyje priėmus įstatymą, kriminalizuojantį nepriklausomus pranešimus apie Maskvos invaziją į Ukrainą.
„Giliai apgailestaudami, nusprendėme laikinai stabdyti informacijos rinkimą Rusijoje“, – sakė „Bloomberg“ vyriausiasis redaktorius Johnas Micklethwaitas (Džonas Maikltveitas).
„Dėl Baudžiamojo kodekso pakeitimų, kuriais, atrodo siekiama paversti bet kokį nepriklausomą reporterį nusikaltėliu vien dėl jo ryšių, tampa neįmanoma tęsti bent ką panašaus į normalią žurnalistiką šioje šalyje“, – pabrėžė J. Micklethwaitas.
Apskritą parą naujienas kabeliniais tinklais transliuojanti CNN informavo, kad stabdys „transliavimą Rusijoje, kol vertiname situaciją ir mūsų žingsnius ateityje“.
Šios žiniasklaidos priemonės apie savo pasitraukimą paskelbė Rusijos įstatymų leidėjams priėmus teisės aktų, numatančių įkalinimo bausmes už „melagienų“ apie Rusijos kariuomenę skleidimą. Šis žingsnis buvo dalis pastangų užgniaužti bet kokį nepasitenkinimą dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.
Jungtinės Karalystės visuomeninis transliuotojas BBC penktadienį taip pat paskelbė stabdantis savo žurnalistų darbą Rusijoje. Atitinkamą žingsnį žengė ir Kanados visuomeninis transliuotojas CBC.
„Šis įstatymas atrodo darantis nepriklausomą žurnalistiką baudžiamuoju nusikaltimu“, – sakoma BBC vadovo Timo Davie (Timo Deivio) pranešime.
Jis perspėjo, kad žurnalistams gali iškilti „baudžiamojo persekiojimo pavojus vien dėl to, kad jie dirba savo darbą“.