Į žiūrovės klausimą atsako sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytojas gastroenterologas Eimantas Mockus.
„Dažnai pacientai kreipiasi į gastroenterologą dėl blogo burnos kvapo. Gydytojas, atsižvelgęs į šį simptomą, dažnai gali įtarti, kad skrandyje gali būti bakterija Helicobacter pylori. Jei ši bakterija iš tiesų randama, pacientui skiriami antibiotikai, siekiant ją sunaikinti“, – sako E. Mockus ir priduria, kad dėl blogo burnos kvapo gali būti kalta ne tik bakterija, bet ir uždegimo procesai.
„Nesuradus Helicobacter pylori infekcijos skrandyje, blogas burnos kvapas gali būti susijęs su skrandžio uždegimu. Esant uždegimui, sunkiau virškinamas maistas, išskiriami virškinimo fermentai, o tai taip pat gali sukelti nemalonų burnos kvapą“, – teigia gydytojas atkreipdamas dėmesį, kad nereikėtų atmesti tikimybės, jog problema gali slypėti kitur.
Blogą burnos kvapą gali sukelti ir įvairios dantų problemos. Jei taip pat yra gerklės ar tonzilių skausmai, reikėtų pasikonsultuoti su ausų, gerklės ir nosies gydytoju. Gali būti, kad šiose srityse yra infekcijų ar uždegimų, kurie gydomi kitaip nei skrandžio bakterija.
Taip pat laidoje „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė dalijasi patarimais, į kokias medžiagas vertėtų atkreipti dėmesį renkantis veido priežiūros priemones, kurių rinkoje šiandien galima rasti tikrai gausybę.
Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 09.00 val. per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!