„Tiek mano tapybos darbų yra matę vos keli žmones, o dabar pamatys visa Lietuva. Nekantrauju pristatyti tai, nuo ko viskas prasidėjo. Šiuose darbuose yra tikrai nemažai sąsajų su grupės kūryba“, – teigė „BIX“ lyderis.
Tie, kurie domisi „BIX“ užkulisiais, žino, kad Samas studijavo dailę Šiaulių universitete – iki pat 24-erių metų jis planavo tapti tapytoju. Tačiau gitaros ir teptuko kare visgi nugalėjo muzika.
Akivaizdu, kad dailės Samas niekada neapleido – sukūrė visus grupės plokštelių, kasečių ir albumų viršelius. „Niekas kitas negalėjo atlikti šio darbo geriau už mane. Aš geriausiai žinojau, kaip gyvena ir kuo kvėpuoja grupė“, – sakė vyras.
Ko gero, daugiausiai liaupsių per visą grupės istoriją sulaukė pirmasis „BIX“ albumas „Akli kariai“. Jo dizainas nustebino ne vieną – akį traukė simbolių gausa ir užslėptų minčių klodai. „Akli kariai“ buvo skirtas grupės vadybininkui Mariui Brasiūnui, žuvusiam 1991 m., o viršelį Samas sukūrė vienu įkvėpimu. „Tai iki šiol yra vienas geriausių „BIX“ albumų“, – tvirtino jis.
Įvertinę tapybos darbus, kviestiniai svečiai netrukus buvo pakviesti į kino salę, kurioje buvo galima išvysti dar niekur nematytą dokumentinį filmą apie grupę „BIX“.
„Per tris dešimtmečius grupė sukaupė neįkainojamos archyvinės medžiagos, kuria norime pasidalinti su gerbėjais. Norime, kad mus aplankytų kuo daugiau ištikimų „BIX“ gerbėjų. Tai bus puiki proga mus geriau pažinti ir tiems, tik dabar atrado mūsų muziką“, – pasakojo S. Urbonavičius-Samas.
Rytoj bibliotekos garso įrašų studijoje bus įrašinėjama speciali daina, skirta „BIX“ trisdešimtmečiui paminėti. Įrašuose dalyvaus: Marijonas Mikutavičius, Igoris Kofas, Saulius Prūsaitis, Maksas Melmanas, Aistė ir Rokas („Skylė“), Justinas Jarutis („Freaks on Floor“), Julijus Aleksovas („Colours of Bubbles“), Svaras ir Kastetas („G&G Sindikatas“).