• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visų Baltijos jūros šalių vadovai ir Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozas) birželio 17-ąją Briuselyje ketina pasirašyti memorandumą dėl Baltijos energetikos jungčių plano. Tokiu būdu bus baigtas šio plano rengimo procesas ir pradėtas jo įgyvendinimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai bus politinis dokumentas, tačiau jis daug svarbesnis nei teisinis. Svarbu yra tai, kad Baltijos jūros šalys sutarė dėl elektros jungčių, generavimo šaltinių, dujų ir naftos projektų plėtojimo. Jau įvardyti konkretūs projektai, orientacinės investicijų sumos ir pagrindinės įmonės, atsakingos už jų įgyvendinimą“, - BNS sakė energetikos viceministras ir aukšto lygio ES darbo grupės narys Romas Švedas.

REKLAMA

Dokumentą, anot jo, visų Baltijos jūros šalių vadovai ir J.M.Barroso pasirašys Europos Vadovų Tarybos išvakarėse.

„Dabar reikia pasiraitoti rankoves ir dirbti, o mažiau politikuoti“, - teigė R.Švedas.

„Mes pralaužėme tuos ledus - jokių politinių kliūčių nebėra. Toliau bus ruošiama paraiška Europos Komisijai ir šiais metais laivas jau turėtų ištirti kabelio Baltijos jūros dugnu trasą. Tai didelis žingsnis į priekį“, - BNS sakė Lietuvos energetikos ministras Arvydas Sekmokas po susitikimo su Latvijos ekonomikos ministru Arčiu Kampara penktadienį.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, Lietuva ir Latvija išsprendė visus nesutarimus dėl elektros jungties Baltijos jūroje projekto: „Iš esmės sutarta, kad bus finansuojamas tiek elektros perdavimo tinklo stiprinimas Latvijoje, tiek kabelio tiesimas - visi nesutarimai išspręsti. Jie dar turi pasakyti, kiek prisidės prie projekto savo lėšomis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak R.Švedo, Lietuvai svarbiausi projektai, dėl kurių įgyvendinimo sutarta aukšto lygio darbo grupėje, yra elektros tiltai į Švediją ir Lenkiją, tiltas iš Suomijos į Estiją, taip pat bendros trijų Baltijos šalių elektros rinkos sukūrimas, integracija į Vakarų Europos šalių elektros energetikos sistemą (UCTE) ir Šiaurės šalių rinką, dujotiekis iš Lietuvos į Lenkiją,

„Gintarinis“ projektas (dujotiekis, kuris sujungtų Baltijos šalių ir Lenkijos teritorijas), požeminė dujų saugykla, galimas suskystintų dujų terminalo Baltijos šalyse projektas ir naftotiekis „Sarmatia“ (Odesa-Brodai-Plockas-Gdanskas).

REKLAMA

Elektros jungties iš Švedijos į Lietuvą projektui, įskaitant ir perdavimo tinklų stiprinimą Latvijos vakaruose, Europos Sąjunga skirs 175 mln. eurų (604 mln. litų), dar 100 mln. litų bus skirta antrajai tilto iš Estijos į Suomiją linijai.

Bendra šalių paraiška dėl ES lėšų panaudojimo turi būti pateikta iki liepos 15 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų