• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvai perspektyviausia vystyti taikomąjį mokslą, naudotis kitose šalyse sukurtomis idėjomis arba pirkti patentus, o tuomet, remiantis šiomis idėjomis, kurti technologijas ir produktus. Mat tik galingos valstybės turi pakankamai lėšų tinkamai plėtoti fundamentinius mokslus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokią mintį trečiadienį vykusioje konferencijoje „Biotechnologija Lietuvos įmonėse” išsakė Mokslų akademijos Biotechnologijos komisijos pirmininkas ir biotechnologijų kompanijos „Sicor Biotech“ generalinis direktorius Vladas Bumelis.

REKLAMA

Šiuo metu tik šešios Lietuvos įmonės savo veikloje naudojasi biotechnologijos tyrimų rezultatais, tuo metu kitur, tarkime, Izraelyje, tokių kompanijų galima suskaičiuoti apie 300.   

„Biotechnologijos srities mokslai Lietuvoje turi gilias šaknis ir yra valstybiniu lygiu pripažįstami kaip prioritetiniai. Tačiau šiandien versle naujausios biotechnologijos žinios panaudojamos nepakankamai – šioje srityje veikia stebėtinai mažai įmonių. Vadinasi, privalome ieškoti sprendimų, ką galime daryti efektyviau, kad mokslo atradimai būtų patrauklūs verslui ir atneštų realią naudą Lietuvos ekonomikai ir vartotojams“, – kalbėjo V. Bumelis.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, Lietuvoje biotechnologijos galėtų sukurti žymiai didesnę pridėtinę vertę, nei dabar. Tačiau trūksta infrastruktūros ir kryptingų pastangų, leidžiančių mokslinius atradimus perkelti į pramonę ir kurti konkurencingus produktus.

„Fermento“ generalinis direktorius Viktoras Butkus mano, kad Lietuvoje pernelyg mažai verslo įmonių yra įsteigę savo mokslo tyrimų centrus, kuriuose kuriamos strateginės inovacijos. Tačiau, pasak V. Butkaus, tik per tokius centrus įmanoma akademinio mokslo ir verslo sąsaja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mokslininkai neprivalo tiesiogiai dalyvauti įmonių veikloje. Pakanka, kad vyktų aktyvi specialistų migracija tarp akademinio ir privataus sektoriaus. Todėl Vyriausybės vaidmuo, stiprinant biotechnologijų reikšmę Lietuvos ekonomikai, šiuo metu itin svarbus. Reikalingos kryptingos valstybės remiamos pastangos, skatinančios naujų, mokslo žinias naudojančių įmonių kūrimąsi ir mokslinio potencialo plėtrą privačiame sektoriuje“, – sako „Fermento“ generalinis direktorius.

Tačiau V. Butkus jau pastebi tendenciją, kad šalia žinomų ir pripažintų biotechnologijų įmonių   kuriasi nedidelės specializuotos bendrovės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų