Biomedicininiai tyrimai – tai biomedicinos mokslų hipotezių patikrinimas mokslo tiriamaisiais metodais ir žmogaus sveikatos ypatumų pažinimo plėtojimas. Naujausi biomedicininės diagnostikos tyrimai šiandien tarnauja žmogaus ir visuomenės gerovei. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete biomedicinos diagnostikos specialistai rengiami jau 14 metų.
Biomedicininės diagnostikos studijos skirtos norintiems pažinti žmogų ir jį supančią aplinką, mėgstantiems iššūkius ir naujoves, savo ateitį siejantiems su diagnostiniais tyrimais ir siekiantiems tapti profesionaliais biomedicinos technologais.
Svarbu tai, kad trečdalis viso studijų laiko skiriama būsimųjų biomedicinos technologų praktinių įgūdžių ugdymui. Studentai profesinius gebėjimus lavina ligoninių, poliklinikų, šeimos centrų laboratorijose, VšĮ VUL Santariškių klinikų filiale, Valstybiniame patologijos centre, Nacionaliniame vėžio institute. Praktinių mokymų metu studentai atlieka biomedicininius (hematologinius, mikrobiologinius, biocheminius, genetinius, citologinius, histologinius, serologinius ir kt.), aplinkos (oro, vandens, dirvožemio, maisto ir kt.) laboratorinius ir mokslo taikomuosius tyrimus. Taip pat lavina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius dirbdami daugiaprofilinėse laboratorijose kartu su kitais specialistais. Būsimieji biomedicinos technologai mokosi dirbti su sudėtinga įranga: nuo mikropreparatų analizavimo mikroskopais iki didžiulių biocheminių tyrimų analizatorių. Laboratorijų įranga yra kompiuterizuota ir nuolatos atnaujinama.
Studijų metu pažangūs studentai turi galimybę pagal Erasmus tarptautinių mainų programą išvykti studijuoti į biomedicinos technologus rengiančias užsienio mokymo institucijas: Turku taikomųjų mokslų universitetą (Suomija), Graco universitetinę kolegiją Joanneum (Austrija), Gento universitetinę kolegiją (Belgija).
Po trejų studijų metų absolventai įgis biomedicinos diagnostikos profesinio bakalauro laipsnį ir biomedicinos technologo kvalifikaciją. Todėl gebės dirbti visų lygių sveikatos priežiūros institucijų, visuomenės sveikatos centrų diagnostikos skyriuose bei kitose įstaigose, atliekančiose diagnostinius tyrimus, vykdyti kokybės kontrolę, užtikrinti tyrimų patikimumą, organizuoti privačią profesinę veiklą. Baigę papildomas (išlyginamąsias) studijas arba įvykdę kitus aukštosios mokyklos nustatytus reikalavimus absolventai galės tęsti magistrantūros studijas Lietuvoje ir užsienyje.