Po šio susitikimo ministrė A. Bilotaitė nusprendė pradėti tarnybinį patikrinimą, siekiant išsiaiškinti visas šio įvykio aplinkybes dėl galimai netinkamai ar aplaidžiai PAGD organizuoto darbo vykdant gyventojų informavimą bei perspėjimą.
„Šią susidariusią situaciją vertinu principingai, todėl nusprendžiau pradėti tarnybinį patikrinimą. Gyventojų perspėjimo sistema turi veikti nepriekaištingai, o visos atsakingos institucijos privalo aiškiai žinoti savo atsakomybes ir funkcijas. Turime pasimokyti iš šios situacijos ir padaryti viską, kad tai nepasikartotų“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.
Dar praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerija atsakingoms valstybės institucijoms ir tarnyboms buvo pavedusi nustatyti aiškų ir vieningą gyventojų perspėjimo ir informavimo algoritmą, tačiau, pasak ministrės, minėta situacija parodė nepakankamą atsakingų institucijų bendradarbiavimą ir įsitraukimą.
Už ekstremaliųjų situacijų valdymą šalyje atsakingas PAGD, savivaldybės, ministerijos ir kitos valstybės institucijos. Pagal LR krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymą, valstybės institucijų veiksmus koordinuoja ir gyventojų perspėjimą organizuoja Nacionalinis krizių valdymo centras.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!