„Manau, kad Elono Musko bendradarbiavimas ir (arba) techniniai santykiai su kitomis šalimis yra verti dėmesio“, – pažymėjo J. Bidenas, po ilgos pauzės atsakydamas į žurnalisto klausimą.
„Nesvarbu, ar jis daro ką nors netinkamo, ar ne, aš to neteigiu... Tai viskas, ką pasakysiu“, – pareiškė jis.
Praėjusį mėnesį pasirodė pranešimų, kad J. Bideno administracija svarsto galimybę įvertinti 44 mlrd. JAV dolerių vertės „Twittter“ perėjimą į E. Musko rankas nacionalinio saugumo požiūriu.
Tarp investuotojų į sandorį yra Saudo Arabijos princas Alwaleedas bin Talalas (Alvalidas bin Talalas) ir Kataro nepriklausomas turto fondas.
Du JAV senatoriai paragino išanalizuoti „Twitter“ susitarimą, kad platforma nepasiektų vartotojų informacijos, kuri galėtų kelti pavojų žmogaus teisių aktyvistams ir Saudo Arabijos vyriausybės kritikams.
„Turėtume susirūpinti, kad tie Saudo Arabijos piliečiai, kurie yra aiškiai suinteresuoti slopinti politines kalbas ir daryti įtaką JAV politikai, dabar yra antro pagal dydį socialinio tinklo savininkai“, – sakė Konektikuto senatorius Chrisas Murphy (Krisas Merfis).
E. Muskas taip pat palankiai vertina Vladimirą Putiną, nepaisant Rusijos invazijos į Ukrainą, ypač pakartodamas Rusijos prezidento teiginius apie konfliktą.
Taip pat jis nustebino pasiūlymu savarankiškai Taivano salai tapti Kinijos dalimi – tokiai pozicijai pritarė Kinijos pareigūnai, tačiau tai labai supykdė Taivano pareigūnus.
Kritikai atkreipia dėmesį į pramoninius ryšius, siejančius E. Muską su Kinija, pastarosios santykiams su Vašingtonu vis labiau šąlant.
Verslininko elektromobilių gamybos įmonė „Tesla“ padidino gamybą iki rekordinio lygio Kinijos gamykloje Šanchajuje.