„Norėjau pasidalinti savo istorija ir įspėti žmones stebėti savo kūną. Taip pat noriu paskatinti nesigmatizuoti šio viruso ir nesigėdyti, kad šia liga susirgote. Tokie dalykai kartais nutinka“, – pasakojo gydytojas.
Atvirai homoseksualus gydytojas pasakojo, kad pirmiausia ant savo kūno išvydo bėrimus ir jautė didžiulį nuovargį.
„Buvau labai nustebęs, kai pamačiau bėrimus, nes maniau, kad beždžionių raupais susergama vis dar retai. Tad stebėkite savo kūną ir kreipkitės pagalbos į medikus, jei jaučiate, kad kažkas ne taip“, – dar birželio mėnesį savo „Instagram“ paskyroje rašė gydytojas.
Bėgant laikui gydytojas susidūrė su daug komentarų, kad tai yra tik homoseksualų liga, todėl savo „TikTok“ paskyroje pasidalijo dar vienu vaizdo įrašu informuodamas, kad jie yra neteisūs.
„Leiskite aš paaiškinsiu vieną dalyką tiems neinformuotiems žmonėms, kurie tikina, kad beždžionių raupai yra gėjų liga ar veikia tik tai juos. Pasaulyje nėra nė vienos ligos ar infekcijos, kuri prieš apkrėsdama žmogų paklausia jo seksualinės orientacijos.
Ar beždžionių raupai šiuo metu yra labiausiai paplitę tarp gėjų bendruomenės ir labiausiai veikia gėjus vyrus? Taip. Kodėl taip yra? Taip yra todėl, nes vienas homoseksualus vyras susirgo beždžionių raupais ir apsilankė renginyje, kuriame turėjo artimą kontaktą su kitais homoseksualiais vyrais. Ir tie renginyje apsilankę žmonės grįžo į savo socialinius burbulus, kuriuose taip pat buvo daug homoseksualių vyrų.
Tačiau bet kuris heteroseksualus žmogus, kuris pabendrauja su beždžionių raupais užsikrėtusiu homoseksualiu žmogumi, taip pat gali užsikrėsti beždžionių raupais. Tad baikime stigmatizuoti šitą ligą“, – į internautus kreipėsi gydytojas.
Vėliau vyras pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame papasakojo, kad jau pasveiko nuo beždžionių raupų. Gydytojas izoliacijoje pabuvo kiek daugiau ne dvi savaites, iki kol bėrimai dingo nuo jo kūno, o vietoj jų susidarė naujos odos sluoksnis. Tiesa, kai kuriose vietose vyrui liko randai.
„Be didžiulio nuovargio, kuris tęsėsi kelias dienas, blogiausia beždžionių raupų dalis buvo bėrimo vietų skausmas ir psichologinė būsena nuo ilgai trukusios vienatvės izoliacijoje“, – teigė vyras.
Savo akimis pamatyti gydytojo pasakojimą galite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.