Šalies abiturientai išgirdo lemtingus keturių valstybinių brandos egzaminų surinktus balus. Paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, istorijos ir chemijos rezultatai. Ministerija džiūgauja, kad šiemet matematiką išlaikė beveik 90 procentų laikiusiųjų – 5 procentais daugiau nei pernai.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Abiturientės Gabrielės šypsena plati – su nekantrumu laukusi lemtingos 13 valandos, kai turėjo paaiškėti laikytų egzaminų rezultatai, sistemoje ji išvydo net du šimtukus.
„Ir tada taip staiga toks emocijų pliūpsnis ir iš karto taip ašaros po šiek tiek ir tada bėgau pas mamą tiesiog“, – dalijosi abiturientė.
Gabrielė pripažįsta, kad pasiektų tokį rezultatą, teko tikrai sunkiai dirbti. O visi laikyti egzaminai turės didelę įtaką konkursiniam balui.
„Ypač medicina, odontologija, kadangi konkursinis yra daug aukštesnis, tai kiekvienas egzaminas lėmė. Ir kadangi medicina dabar 5 egzaminus prašo, tai man kiekvienas egzaminas buvo svarbus“, – sakė Gabrielė.
O štai abiturientė Agnė sako, kad visada gali būti geriau, bet džiaugiasi, kad pagaliau baigėsi nekantrus laukimas.
„Iki egzaminų du mėnesius labai labai smarkiai ruošiausi, tai tie rezultatai nėra labai puikūs, bet aš esu patenkinta“, – kalbėjo abiturientė Agnė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija džiūgauja
Nacionalinė švietimo agentūra skelbia – šiemet lietuvių kalbos egzamine populiariausios buvo samprotavimo rašinio temos. Egzaminą išlaikė apie 91 procentas kandidatų. Matematikos egzamino rezultatai džiugina – geresni nei pernai: išlaikiusiųjų apie 90 procentų, beveik 5 procentais daugiau nei pernai.
O štai istorijos ir chemijos egzaminus šiemet laikyti rinkosi daugiau moksleivių nei praėjusiais metais.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija džiūgauja ir tikina, kad švietimo krizę suvaldyti pavyko. Pasak ministrės, ypač džiugina matematikos ir chemijos egzaminų rezultatai.
„Na, tai rodo turbūt ir tą Lietuvos pasirinktą kryptį, šitos Vyriausybės pasirinktą kryptį kalbant apie inžinerijos mokslus, apie tiksliuosius mokslus, daugiau dėmesio jiems“, – komentavo švietimo ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Tačiau žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas atkerta, kad džiūgauti tikrai nėra ko. Geresni rezultatai byloja ne apie geresnius mokinių pasiekimus, o apie lengvesnes užduotis.
„Mokiniui tai dažnu atveju tampa kaip loterija. Jisai vienais metais gali gauti labai sunkias užduotis, kitais metais labai lengvas užduotis“, – sako G. Sarafinas.
Betvarkė niekur nedingo
Sarafino teigimu, chaosas ir betvarkė ministerijoje niekur nedingo, tik bandoma viską užglaistyti.
„Tai yra nuolatinis blaškymasis. Tai dažnai ministerija net ir pasako: žinote, mes esam šaunūs todėl, kad mes einame, pripažįstame klaidas ir jas taisome“, – kalba žurnalo „Reitingai“ redaktorius.
Tiesa, tokia frazė nuskambėjo ir ministerijoje.
„Matėm, kad vis tik tai, deja, nebuvo išvengta trūkumų ir tą pripažįstam“, – tikina švietimo ministrė.
„Ne su buratinais dirbate, su vaikais dirbate. Čia nėra tas kelias, kad pamatėme, kad su 25 tūkstančiais vaikų nepasisekė, jiems apgriovėm gyvenimus, čia šiek tiek pataisysim, palopysim, gal kitais metais bus geriau“, – kalba G. Sarafinas.
Pristatė kitų metų tvarką
Ministerija pristatė ir galutinai sutartą tvarką kitiems metams. Egzaminai bus sudaryti iš dviejų dalių. Pirmąją moksleivis galės išsilaikyti 11-oje klasėje.
„Pagrindinis pokytis nuo to, ką mes pristatėm birželio mėnesį, kaip turėtų keistis egzaminų organizavimas, jie yra atliepti lituanistų ir matematikų bendruomenių pasiūlymais“, – komentuoja švietimo viceministras Ignas Gaižiūnas.
Ministerija diskutavo ir su moksleiviais. Šie sako, kad jaučiasi išgirsti, tačiau nerimo dėl artėjančių metų vis dar yra.
„Viskas priklausys, iš principo, ir pernai metais tas pats pasimatė, ties maždaug lapkričio mėnesiu, kai ugdymo procesas įsibėgėjo“, – tikina Lietuvos moksleivių sąjungos viceprezidentas Emilis Mikulsis.
Anot ministerijos, kaip ir dabar, pirmoji VBE dalis sudarys 40 proc. viso brandos egzamino. Nors šiais metais pirmąją dalį moksleiviai laikė pavasarį, nuo kitų mokslo metų laikys birželį.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.