• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Lietuva, lyginant su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis, savo plotu yra pakankamai nedidelė valstybė, tačiau net 10 proc. ES išorės sienos ribojasi su Lietuvos Respublika - t. y. teritorija su Baltarusija ir Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Tuo tarpu kai kurios ES šalys išorės sienų iš viso neturi.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva, būdama ES ir Šengeno erdvės nare, turi pareigą užtikrinti šių išorės sienų saugumą. Išorės sienos, nors ir ribojasi su Lietuvos Respublika, yra ne tik Lietuvos, tačiau ir visos ES rūpestis. Todėl ES tokių sienų apsaugos, priežiūros ir kontrolės stiprinimui įsteigė Išorės sienų fondą.

REKLAMA

Institucijos susivienija bendram tikslui

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, atsakingąja institucija administruoti Išorės sienų fondą paskirta Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija (VRM). Paramos gavėjais yra kompetentingos nacionalinės institucijos. Didžioji dalis lėšų skiriama už Lietuvos sausumos ir jūros sienų apsaugą atsakingai Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie VRM. Tačiau daug valstybės sienų apsaugai reikšmingų projektų įgyvendino ir Užsienio reikalų ministerija, Policijos departamentas prie VRM, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Informatikos ir ryšių departamentas prie VRM bei kitos institucijos.

REKLAMA
REKLAMA

Šių, nors ir atrodytų skirtingų įstaigų įgyvendinti projektai sudaro galimybes moderniai ir efektyviai vykdyti sienų apsaugą, operatyviai reaguoti į pažeidimus ir konfliktines situacijas. Suvienijus jėgas, galima lengviau ir greičiau siekti bendro tikslo - veiksmingai organizuoti išorės sienų apsaugą ir priežiūrą, užtikrinti aukštą apsaugos prie išorės sienų lygį bei sklandų išorės sienų kirtimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įgyvendinami projektai reikšmingi visai Europos Sąjungai

Išorės sienų fondo 2010 metų metinės programos projektus įgyvendino 6 institucijos. Per dviejų metų laikotarpį įgyvendinus 2010 metų metinės programos projektus buvo įkurtas Nacionalinis koordinavimo centras bei sukurta biometrinių duomenų patikros pasienyje sistema, modernizuotos Nacionalinė Šengeno ir Nacionalinė vizų informacinės sistemos, taip pat vieningos pajėgų valdymo sistemos. Įdiegta vaizdo stebėjimo sistema tranzitinės linijos Kena–Vilnius–Kaunas–Kybartai ruože Kaunas–Kybartai, įsigyta tarnybinių šunų bei kinologinės įrangos. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas pareigūnų ir personalo mokymams. Jie yra būtini siekiant neatsilikti nuo naujovių, išmokti dirbti su nauja pažangia įranga, mokytis ir dalintis patirtimi.

REKLAMA

Išorės sienų fondo 2010 metų metinėje programoje buvo numatyta įgyvendinti 25 projektus. Šiai metinei programai ES skyrė daugiau kaip 63 milijonus litų. Iš jų beveik 52 milijonai litų ES lėšų skirta Specialiajai tranzito schemai.

Įgyvendinti projektai yra itin reikšmingi ne tik Lietuvai, bet ir visai ES. Įdiegtos ir modernizuotos informacinės sistemos leidžia operatyviai ir saugiai dalintis informacija su bendradarbiaujančiomis institucijomis tiek nacionaliniu, tiek tarpvalstybiniu mastu. Lietuvos atkaklumas ir imlumas yra geras pavyzdys ir kitoms šalims, vykdančioms išorės sienų apsaugą.

Daugiau informacijos apie Išorės sienų fondą - http://www.vrm.lt/go.php/lit/Apie-Iores-sienu-fonda/800

Užsakymo Nr. 3006

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų