Gaunantieji valstybės paramą už ją turi ne tik padėkoti, bet ir atidirbti. Baimintasi, kad į viešuosius darbus siunčiami bedarbiai ims protestuoti, įsižeis, bet nieko panašaus neatsitiko.
Savivaldybių tarybos viena paskui kitą priima sprendimus, kad socialinę paramą gaunantys piliečiai už ją atidirbtų. Tam jau ruošiasi ir Panevėžys. Šiauliečiai svarstė šią galimybę, bet jai nesiryžo. „Kažkada tokia tvarka jau buvo, bet nepateisino lūkesčių. Administravimo išlaidos didesnės negu gaunama nauda“, - paaiškino miesto Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Irena Kiurienė.
O neseniai pašalpų gavėjus įdarbinęs Kaunas - labai patenkintas.
„Normalu, kad gaunantieji pašapas turi bent šiek tiek už jas atsidėkoti, pasijudinti, - tikino Kauno savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus. - Nors, teisybė, daug ginčų buvo dėl to. Manyta, kad viešieji darbai asmenį gali įžeisti. Bet nieko panašaus nenutiko, žmonės noriai darbuojasi - tvarko aplinką, švarina miestą.“
Džiaugiasi ir plungiškiai. „Nuo pernykščio rudens tokį sprendimą priėmėme, - „Vakaro žinioms“ sakė Plungės vicemeras Juozas Šlepetis. - Sveika padirbėti. Žinoma, bėda, kai šeimai pritrūksta pinigų, bet veltui paramos nėra ko dalyti.“
Labai daug pašalpų gavėjų turinčiuose Druskininkuose tokia socialinės paramos idėja sėkmingai taikoma jau nuo 2004-ųjų. Į viešuosius darbus siunčiami druskininkiečiai nesispyrioja, noriai jų imasi.
„Lūkesčiai pateisinti su kaupu, miestui tas į naudą išėjo. Vien sausio mėnesį išdavėme 190 siuntimų į viešuosius darbus. Žmonės šluoja, renka šiukšles, tvarko aplinką, padeda socialiniams darbuotojams”, - bendromis jėgomis nuveiktus darbus vardijo Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Ligita Baranauskienė.
Anot jos, kviečiami padirbėti tik socialinę paramą gaunantys sveiki, darbingo amžiaus žmonės, nedalyvaujantys aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse.
Virginija GRIGALIŪNIENĖ
Biržų rajono patirtis - LNK Žiniose