11 savaičių arba beveik trys mėnesiai – buvęs EBSW prezidentas Gintaras Petrikas tikėjo, kad tiek laiko užteks atsistoti ant kojų, nors rugsėjo 20-ąją iš pradžių jis grįžo ne į tėvų namus Kaune, bet į areštinę.
Kaip rašo „Kauno Diena“, G.Petrikas Jungtinių Amerikos Valstijų kalėjime modeliavo būsimų įvykių scenarijų. Viskam apgalvoti turėjo 44 mėnesius, bet nenumatė, kad Lietuvoje bus atstumtas visų darbdavių. Planas buvo toks. Teismo laukti namų arešto sąlygomis, duoti parodymus prokurorams, stoti prieš teismą, bet galiausiai išvengti kalėjimo.
Jei ir bus skirta reali laisvės atėmimo bausmė, ji neturėtų viršyti Amerikos kalėjime praleisto laiko.
„Jungtinėse Valstijose išmokau skaidraus verslo taisyklių. Ten neužsimena apie kyšius. Jei padarei pažeidimą, sumoki baudą, ir taškas. Be to, mane stebės pro didinamąjį stiklą, negalėsiu paslysti. Verslas yra verslas“, - sugrįžęs į tėvų namus V.Putvinskio gatvėje „Kauno dienai“ kalbėjo bėglys.
Gintaro brolis Raimundas buvo davęs pažadą: rasime darbo Gintarui. Tai advokatai pabrėžė ir teisme, kai spręstas klausimas dėl kardomosios priemonės paskyrimo. Tačiau jį įvykdyti pasirodė gerokai sunkiau, nei manė prieštaringai vertinamos šeimos vyrai.
R.Petrikas broliui nenori patikėti svarbių pareigų. „Verslas yra verslas. Čia negalioja giminystės ryšiai, – kodėl broliui neduoda darbo savo įmonėse, aiškino verslininkas. – Samdomi darbuotojai neturi milijonų. O jis nori uždirbti.“
Buvęs EBSW prezidentas vis dar turi planą, jis neketina nuleisti rankų, nors atrodo nusivylęs dėl brolio akibrokšto. „Negaliu jo priversti. Nepasiūlė tokio darbo, kurio norėčiau. Kol kas daugiausiai laiko praleidžiu namuose. Taip niekas ir nesurado, ką galėčiau veikti“, - buvęs didžiausio Lietuvos koncerno vadovas atrodė nusivylęs.
Anot „Kauno Dienos“, G. Petrikas neketina imtis bet kokios veiklos. „Gavau kelis pasiūlymus, bet jie neatrodo priimtini“, - nusprendė įtariamasis.
Nors po 1990-ųjų skandalingas veikėjas sužlugdė didžiausias Kauno pramonės įmones, gamyba dabar – labiausiai G.Petriką dominanti sritis. Tūkstančiai „Bangos“, „Inkaro“, kitų gamyklų darbuotojai liko be darbo. Tačiau G.Petrikas tiki, kad jam pavyks suburti juo patikėsiančių profesionalų komandą, pasamdyti darbuotojų.
Apie kuriamą verslo planą – jokių detalių. Brolis kiek atviresnis: „Lietuvos rinkoje tokio produkto dar nėra. Vien dėl to vertinu jo idėją. Ir aš prisidėčiau, bet nenoriu keisti verslo krypties. Esu nuoseklus žmogus.“
Per 3 Lietuvoje praleistus mėnesius G. Petrikas kelis kartus davė parodymus Kauno apygardos ir Generalinėje prokuratūroje. G.Petrikui pateikti įtarimai dėl Kauno holdingo kompanijos 24 milijonų litų iššvaistymo. Generalinėje prokuratūroje – dėl 10 milijonų litų iššvaistymo iš Valstybinio komercinio banko.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka teigė, kad ikiteisminis tyrimas turėtų būti baigtas iki šių metų pabaigos. „Didelė bylos apimtis. Po G.Petriko parodymų atsiranda naujų aplinkybių, jas būtina ištirti. Priekaištai, kad gaištame laiką, nėra pagrįsti“, - aiškino A.Kliunka.
Iki tol G.Petrikas turės gyventi namų arešto sąlygomis. Vadinasi, negalės lankytis viešosiose vietose. Jis privalo 2 kartus per savaitę atvykti registruotis į policiją.