• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbo netekę žmonės su aukštuoju išsilavinimu priverstinę bedarbystės pauzę galės panaudoti profesinių žinių atnaujinimui universitetuose ir kolegijose. Švietimo ir mokslo ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos darbo birža, inicijuoja specialius kvalifikacijos tobulinimo kursus aukštosiose mokyklose. Sugrįžę į auditorijas diplomuoti specialistai įgis naujų darbo rinkoje paklausių kompetencijų.

REKLAMA
REKLAMA

„Sunkmečiu pasiūlėme atidžiau ir su perspektyva įvertinti darbo netekusių diplomuotų specialistų poreikius. Valstybė patiria akivaizdų nuostolį, kai žmogus, kuriam išmokslinti buvo investuotos didelės lėšos, išvyksta svetur ieškoti uždarbio arba praranda kvalifikaciją, atitrūksta nuo profesijos, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Darbo birža palaikė Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymą sunkmečiu rengti atskirus kursus iš darbo rinkos iškritusiems asmenims su aukštuoju išsilavinimu. Naudos bus ir valstybei, ir žmogui – pasibaigus ekonominiam sąstingiui į darbo rinką įsilies specialistai su nauju potencialu.“

REKLAMA

Universitetai ir kolegijos Švietimo ir mokslo ministerijai pateiks informaciją apie kvalifikacijos tobulinimo modulius, kuriuos galėtų pasiūlyti norintiems atnaujinti anksčiau įgytas žinias ar įgyti naujų. Perkvalifikavimo kursai truks nuo dviejų mėnesių iki vienerių metų, ne mažiau kaip ketvirtadalis programos bus skiriama praktiniam mokymui.

REKLAMA
REKLAMA

Aukštųjų mokyklų pasiūlytus ir švietimo ir mokslo ministro patvirtintus perkvalifikavimo modulius finansuos Lietuvos darbo birža. Iki 2011 m. pabaigos tam planuojama skirti per 4 mln Lt iš ES struktūrinių fondų, kvalifikacijos tobulinimo programos galės būti vykdomos bei finansuojamos ir vėliau. Kvalifikacijos tobulinimo kursus planuojama pradėti vykdyti nuo 2010 m. rugsėjo 1 d. Baigusiems kursus bus išduodami specialūs pažymėjimai, liudijantys įgytas kompetencijas.

Darbo biržos duomenimis, šiuo metu šalyje yra 32 tūkst. aukštąjį išsilavinimą turinčių bedarbių. Tai sudaro apie 10 proc. visų darbo neturinčių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų