Rusų atstovams „susidarė įspūdis, kad pagrindinis filmo tikslas – pasėti Rusijoje apsilankyti planuojantiems britams baimę dėl jų saugumo, atmušti norą kelionei. Anot jų, remiantis neramumais Marselyje ir rusų futbolo chuliganų pasisakymais filme, britų televizijos laidos autoriai tendencingai sumontavo siužetą, diskreditavo Rusiją ir būsimą pasaulio čempionatą.
Rusų diplomatai tikina, kad „marginalių sirgalių, linkusių į smurtą, yra bet kurioje visuomenėje“.
Tačiau ekspertai visame pasaulyje yra vieningi – toks smurto protrūkis, koks buvo Marselyje, galėjo būti tik iš anksto suplanuotas. Maža to, daugelis supranta, kad į Rusiją atvykusių britų lauks įsiutę vietos „sirgaliai“, o tiksliau – koviniai būriai, kurie ilgus metus treniravosi tam, kad naikintų.
Išpuoliai Marselyje
Filmo herojai – rusų futbolo fanai, besiruošiantys „pasitikti“ britų sirgalius 2018 metų pasaulio futbolo čempionate Rusijoje. BBC komanda apsilankė Rusijoje ir susitiko su vienais iš žinomiausių šios šalies „hoolsų“ (futbolo chuliganų, kurių pagrindinis užsiėmimas yra organizuoti tarpusavio muštynes) grupuočių vadais, tarp kurių buvo ir „Orlovo mėsininkai“ bei „Gladiatoriai“.
Filme rodomi „elitiniai“ mušeikos ir jų pasirengimo atvykstantiems britams treniruotės. Rusijos ultros žurnalistams pasakoja, kad pavyzdys jiems yra britų 1970-1980 metų futbolo chuliganai, tačiau nepaisant to, būtent britai yra jų pagrindinis taikinys.
Pasaulį sukrėtęs smurto proveržis
Praėjusių metų vasarą Prancūzijoje vykusio Euro-2016 metu Marselyje įvyko anglų ir rusų sirgalių susidūrimai. Vienas iš britų sirgalių vėliau mirė nuo gautų sužalojimo, o vaizdo įrašai atskleidė, kad į Prancūziją buvo atvykę specialiai muštynėms pasirengę rusai. Pasak britų valdžios atstovų, jų sirgaliams teko susidurti su „specialiais sukarintais futbolo chuliganais, kuriuos Vladimiras Putinas pasiuntė pagąsdinti Europos.