Vairuotojus itin piktina nepastebimose vietose statomi trikojai, fiksuojantys greičio viršijimą, policijos patruliavimas nežymėtais automobiliais, tokie, regis, menki pažeidimai, kaip telefono naudojimas.
Neretai vyrauja įsitikinimas, kad pareigūnai yra linkę išdalyti daugiau baudų neva dėl to, kad nuo to priklauso, kiek atlyginimo jie gaus.
Dėl to naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, ar toks įsitikinimas turi pagrindo.
Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis neigė, kad nuo pareigūnų skiriamų baudų priklauso jų atlyginimai.
„Toks įsitikinimas visiškai neteisingas, policijos pareigūno atlyginimas visiškai nepriklauso nuo skirtų baudų vairuotojams“, – tikino skyriaus vedėjas.
Jis išvardijo, nuo ko iš tikrųjų priklauso policininkų atlyginimai. Taigi pareigūnams gali priklausyti tokie paskatinimai:
- priedas už laipsnį;
- priedas už stažą;
- priedas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą ir budėjimą.
- priemoka už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą;
- priemoka už dalyvavimą projektinėje veikloje, ar ypatingų užduočių atlikimą.
Policijos departamentas skaičiuoja, kad per praėjusius metus Lietuvoje buvo fiksuota daugiau kaip 953 tūkst. KET pažeidimų – daugiau kaip 2,6 tūkst. kiekvieną dieną.
Beveik pusę visų pažeidimų sudaro greičio viršijimas. Tą darantys vairuotojai buvo užfiksuoti 423 tūkst. kartų.
Draudžiamas naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis užfiksuotas beveik 45 tūkst. kartų.
Dėl neužsegtų saugos diržų kaip ir dėl vairavimo tam neturint teisės fiksuota po 20 tūkst. pažeidimų.
Taip pat fiksuota daugiau kaip 6 tūkst. neblaivaus vairavimo atvejų.
Šiuo metu Policijos departamentas turi daugiau kaip 1,5 tūkst. darbuotojų. Vidutinis jų darbo užmokestis yra 2470 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių arba maždaug 1508 eurai į rankas.