Tai bus jau XVI ciklo koncertas, kuris bus skirtas Prancūzų Baroko vargonų mokyklai. Vakaro programoje bus atliktos Francois Couperino (1668-1773) Vienuolynų Mišios (1690).
Kaip pasakojo Pinkevičius, XVII a. Prancūzijoje vargonininkas Šv. Mišių metu praktiškai buvo centrinė figūra. Per pamaldas jam tekdavo groti 20 ir daugiau įvairių kūrinių, kurie dažniausiai skambėdavo pakaitomis su grigališkojo choralo giedojimu. Tai – Alternatim grojimo būdas.
„Tai buvo laikmetis, kai Šv. Mišių metu beveik visą laiką skambėjo vargonų muzika – net ir per Pakylėjimą būdavo vargonuojama“, – pasakojo muzikas.
Anot Pinkevičiaus, Couperinas parašė du vargonų mišių ciklus – vieną skirtą groti didelėse parapijinėse bažnyčiose, o kitą – vienuolynuose.
„Įdomu tai, kad vienuolynų Mišiose nėra naudojamos grigališkojo choralo melodijos. Tačiau šiame koncerte, kad susidarytų pilnesnis liturgijos vaizdas, grigališkojo choralo interpai iš „Angelų Mišių“, kurios, beje, buvo sukurtos taip pat XVII a., bus grojami vargonais specialiais registrais“ – mintimis dalinosi vargonininkas.
Unikalių projektų „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai“, „Pažinkite instrumentų karalių“ ir „Vargonai Lietuvos ateičiai“ autorius Vidas Pinkevičius studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2001-2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV), kur įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį. V.Pinkevičius šiuo metu dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno populiarintojas, Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas ir Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas.
Pinkevičius vykdo švietėjišką veiklą per savo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.
Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.
Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt.