B. Obama, pasak televizijos pašnekovo, savo kreipimesi pirmą sykį pavartojo terminą „karinis konfliktas“. „Tarptautinė teisė, taip pat ir įstatymai, liečiantys karinius konfliktus, yra taikoma ir kibernetinei erdvei. Mes Rusijos veiksmus vertinsime pagal šiuos standartus,“ – cituojamas B. Obamos tekstas.
NBC šaltinis žvalgyboje pranešimą, skirtą Kremliui, apibūdino kaip „painų“ ir nenešančio aiškios žinios apie galimas pasekmes. Rusijos atsakas, jo teigimu, buvo formalus ir aptakus.
Aukštas pareigas užimantis Baltųjų Rūmų atstovas leidiniui patvirtino, kad spalio 31-ąją B. Obamos administracija pasinaudojo karštąja linija, kad išsiųstų pranešimą Maskvai. Taip pat jis pažymėjo, kad ši žinutė davė rezultatų. „Nieko neįvyko rinkimų dieną, todėl tai (reiškia, kad) suveikė,“ – pareiškė televizijos pašnekovas.
Taip vadinamas „raudonasis telefonas“ yra naudojamas krizinių situacijų metu, pavyzdžiui, teroristinio išpuolio 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją arba JAV karinės operacijos Irake atvejais. Dabartinė jo versija yra el. laiškas. Pažymima, kad B. Obama iki tol niekada nėra naudojęsis šia „paslauga“.
Dvi sąlygos atsakui
Gruodžio 17-ąją „The New York Times“ paskelbė, kad B. Obama nustatė dvi kibernetinių ginklų panaudojimo sąlygas prieš Rusiją kaip atsaką į programišių bandymus paveikti JAV prezidento rinkimus. Pasak leidinio, Baltieji Rūmai atsisakė demonstratyvaus santykių su Maskva demaršo, nes JAV tokiu atveju neiškovotų visiškos pergalės.
Dieną prieš tai B. Obama pareiškė, kad jam pateikti žvalgybos duomenys leidžia „būti įsitikinusiam tuo, kad rusai stovi už programišių išpuolių“ prieš JAV demokratų partijos kompiuterinę sistemą. Gruodžio 15-ąją NBC, remiantis šaltiniais JAV žvalgyboje, paskelbė apie asmeninį V. Putino indėlį į išpuolius prieš JAV.