• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ko gero dažnas gyventojas neįsivaizduoja Kalėdų, o kartais ir Kūčių stalo be baltosios mišrainės. Vieni ją gamina patys, o kiti perka parduotuvėje jau paruoštą. Tačiau kuri skanesnė ir pigesnė?

Ko gero dažnas gyventojas neįsivaizduoja Kalėdų, o kartais ir Kūčių stalo be baltosios mišrainės. Vieni ją gamina patys, o kiti perka parduotuvėje jau paruoštą. Tačiau kuri skanesnė ir pigesnė?

REKLAMA

Norėdama atsakyti į šį klausimą nusprendžiau baltosios mišrainės ir pasigaminti, ir nusipirkti.

Pirmiausia sudariau baltos mišrainės ingredientų sąrašą ir nuvykau į artimiausią parduotuvę jų įsigyti.

Baltajai mišrainei reikės:

  • bulvių;
  • morkų;
  • konservuotų agurkų;
  • konservuotų žirnelių;
  • majonezo.

Parduotuvėje visos šios prekės atsiėjo vos 3,66 euro. Ir iš jų išėjo daugiau nei 1 kg mišrainės. Kai kurių ingredientų liko kitam kartui – majonezo, marinuotų žirnelių ir agurkų.

Parduotuvėje mišrainė brangesnė

Pasigaminusi mišrainės namuose patikrinau, kiek ji kainuoja prekybos centruose.

REKLAMA
REKLAMA

Lidl“ parduotuvėje 1 kg mišrainės kainuoja 3,98 euro, „Norfoje“ – 3,99 euro, „Maximoje“ – 5,50 euro, „Iki“ – 5,97 euro, „Rimi“ – 5,97 euro.

REKLAMA

Pigiausiai mišrainės galima įsigyti „Lidl“ prekybos tinkle. Tačiau dar pigiau ją pasigaminti namuose. Taip pat namuose kiekvienas mišrainę gali pasigaminti pagal savo receptą, tam tikrų ingredientų įdėti mažiau ar daugiau.

Žinoma, gaminti namuose užtruks ilgiau, negu nueiti ir mišrainės tiesiog nusipirkti. Tačiau jeigu jos reikia didesnio kiekio nei 1 kg. tikrai apsimoka gaminti namuose. Dar daugiau sutaupysite, jeigu turėsite savo užaugintų daržovių. Tada parduotuvėje teks išleisti dar mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

Kalėdų vaišės

Pasak KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto vadovės Eglės Šedbaraitės, naujausias tyrimas atskleidė, kad daugelis lietuvių neįsivaizduoja Kalėdų be baltos mišrainės.

Apklausos rezultatai rodo, kad net pusė apklaustųjų rūpinasi, kad ant šventinio stalo būtų balta mišrainė. Silkė pataluose yra antras pagal populiarumą patiekalas – be jos švenčių neįsivaizduoja 36 proc., be torto ar pyrago – 31 proc., Kūčių vakarienės likučių – 29 proc., keptos vištos – 25 proc., keptos anties – 18 proc., kiaulienos kepsnių – 17 proc., kepto kalakuto – 7 proc., keptos žąsies – 7 proc., raugintų kopūstų su mėsa – 5 proc., kugelio – 4 proc. apklaustųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įdomu tai, kad vyrai dažniau nei moterys (43 proc.) nurodo silkę pataluose, kaip būtinybę, Z karta (18–34 m.) išskiria tortą ar pyragą, kaip svarbiausią atributą ant šventinio stalo – taip atsakė 48 proc., kas trečiam X kartos atstovui reikšmingai svarbi kepta antis, o 60 metų ir vyresni dažniau renkasi keptą kiaulieną.

Išlaidos šventiniam stalui

Tuo metu kita, SEB banko atlikta apklausa parodė, kad šventiniam stalui iki 50 eurų planuoja skirti 12 proc. gyventojų.

REKLAMA

Didžiausia dalis gyventojų savo stalui planuoja išleisti nuo 50 iki 250 eurų – tokių bus 79 procentai. Kas vienuoliktas sau ir artimiesiems planuoja šventinį stalą paruošti už daugiau negu 250 eurų. Palyginti su pernai, gyventojų išlaidos valgiams ir gėrimams nesikeičia.

Visgi per metus nuo 7 iki 10 proc. išaugo gyventojų, kurie dalinsis šventiniam stalui skirtas išlaidas su artimaisiais, dalis. Taip pat padaugėjo tokių, kurie derina, kas kokius patiekalus gamins, – jų daugėjo nuo 32 iki 37 procentų.

Tų, kurie dalinsis ir išlaidas, ir patiekalus, dalis augo labiausiai – nuo 11 iki 20 proc. Atitinkamai mažėjo tokių, kurie visas išlaidas už šventę apmoka patys vieni – nuo 38 proc. pernai iki 35 proc. šįmet.

tv3.lt

Pirmite, pirkite....šūdo visomio primaišytą, rankomis nešvariomis.
Ir dar prispjaudytą....
Aš tai pati visada darau,ar šventėm ar šiaip pavalgyti.
Sočiai pavalgius lengviau pasninko laikytis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų