• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kažkas paveikslų liejimą akvarele taikliai pavadino vandens poezija. Kad tai tikra tiesa, galima įsitikinti rugpjūčio 13 d. Vilniuje prasidėjusioje trečiojoje tarptautinėje akvarelės bienalėje „Baltijos tiltai“.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš bienalės iniciatorių žinomas akvarelininkas ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkas Eugenijus Nalevaika teigė: „Šiuo projektu buvo siekiama išskleisti akvarelės meninio mąstymo įvairovę, gyvai ir dinamiškai traktuoti ilgametę akvarelės patirtį, ieškoti jos originalaus plastinio ir prasminio rakurso, eksperimentuoti“.

REKLAMA

Bienalę sudaro keletas renginių: paroda „Baltijos tiltai. Gelmė“, ją lydinčios personalinės E. Nalevaikos ir Vidmanto Zarėkos parodos, akvarelininkų grupės „Aqua 12“ paroda „Spritus Movens“ ir atviros visuomenei akvarelės meistriškumo pamokos, kurias ves Lietuvos ir užsienio šiuolaikinės akvarelės meistrai.

REKLAMA
REKLAMA

2006 m. Baltijos akvarelininkų susitikimo traukos centras iš Latvijos buvo perkeltas į Kauną: renginį ėmėsi organizuoti Lietuva, suteikdama projektui metaforišką „Baltijos tiltų“ pavadinimą. Geografinės ribos taip pat išsiplėtė – dalyvauti parodoje kviečiami dailininkai iš visų Baltijos jūros regiono šalių. 2010-ųjų akvarelės bienalės koncepcija „Gelmė“, pasak rengėjų, tinkamiausias žodis akvarelės meninės kalbos lakumui, optinei judėjimo iliuzijai nusakyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių metų bienalės atrankos komisijai buvo pateikta beveik 90 Lietuvos ir užsienio autorių darbų. Dalyvių paraiškos buvo gautos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Čekijos, Lenkijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Islandijos, Suomijos, Norvegijos, Rusijos, Slovakijos, Švedijos, Vokietijos kūrėjų. Atrinktus 59 autorių kūrinius bus galima pamatyti pagrindinėje „Baltijos tiltų“ parodoje „Arkos“ galerijoje rugpjūčio 13 – rugsėjo 3 d. Čia eksponuojami ne tik klasikine akvarelės technika sukurti darbai, bet ir mišrių technikų bei medžiagų kūriniai, erdvinės kompozicijos ir vaizdo projektas.

REKLAMA

Bienalės renginius pradėjo LDS galerijoje Pamėnkalnio g.1 atidaryta E. Nalevaikos personalinė paroda „fragmENtai“, kuri skirta ir jo 50 metų jubiliejui. „Čia nėra mūsų gyvenamojoje aplinkoje sutinkamų ir lengvai atpažįstamų daiktų, jų santykių arba didžiųjų žmogaus gyvenimo naratyvų, čia tik akimirkos“, – aiškina autorius.

Dar vienoje ekspozicijoje LDS parodų salėje bus atidaryta akvarelininkų grupės „Aqua 12“ narių darbų paroda. Ekspozicijos centre – bendras jau amžinybėn iškeliavusio žinomo dailininko Eduardo Urbanavičiaus ir jo dukros Saulės Urbanavičiūtės kūrinys „Spiritus movens“, paženklintas 2007-2010 m. data. Toks buvo dailininkės sumanymas, kai ji tėvo dirbtuvėje rado į keturis gabalus suplėšytą dar 2007 m. tėvo nulietą auksaspalvę akvarelę. Tais sugadinto kūrinio gabalais dailininkė pridengė savo paveikslą, papildydama jį tėvo pamėgtais Vilniaus stogų motyvais ir į dangaus žydrynę kylančio paukščio siluetu. Šis darbas tapo parodos leitmotyvu, įkūnijančiu kūrybinės idėjos ir bendrystės siekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų