Gelbėjimo operacija buvo pradėta, kai Lietuvos JGKC budėtojas spalio 20 d. apie 16 val. gavo pranešimą apie sugedusią lietuvių jachtą „Leopard 24“, kuri dėl variklio gedimo dreifavo Baltijos jūroje 15 jūrmylių į vakarų pusę nuo Saremos salos (Estija). Jachta buvo nešama gilyn į Baltijos jūrą. Jachta plaukė keturi asmenys: du Lietuvos piliečiai, vienas Estijos pilietis ir vienas Suomijos pilietis.
Apie įvykį JGKC budėtojui telefonu pranešė vieno iš jachtos „Leopard 24“ įgulos nario lietuvio giminaitis.
Kadangi jachta sugedo Latvijos paieškos ir gelbėjimo darbų ir atsakomybės rajone netoli Estijos krantų, Lietuvos JGKC budėtojas susisiekė su Estijos ir Latvijos jūrų gelbėjimo koordinavimo centrais su prašymu inicijuoti jachtoje esančių žmonių gelbėjimo operaciją ir perdavė visą turimą gelbėjimo operacijai reikalingą informaciją.
Latvijos jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (Latvijos JGKC) į įvykio vietą išsiuntė Latvijos karinių jūrų pajėgų udintį laivą „Astra“, kuris 18.49 val. buvo įvykio vietoje ir, prisišvartavęs gedimą patyrusią jachtą, pradėjo ją buksyruoti į Ventspilio uostą. Dviem jachtos įgulos nariams, susirgusiems jūros liga nukelti nuo jachtos buvo išsiųstas dar vienas Latvijos KJP laivas „Rezeknė“.
Spalio 21 d. po vidurnakčio iš Latvijos JGKC gautas pranešimas, kad į Ventspilio uostą grįžo laivas „Rezeknė“ su Estijos ir Suomijos piliečiais. Laivas „Astra“ partempė jachtą „Leopard 24” su dviem Lietuvos piliečiais.
Visiems keturiems išgelbėtiems asmenims medicininės pagalbos neprireikė.
Visos šios gelbėjimo operacijos metu, Lietuvos JGKC budėtojas palaikė telefoninį ryšį su vieno iš jachtos įgulos nario lietuvio žmona, esančia Lietuvoje, nuolat informuodamas ją apie vykdomos gelbėjimo operacijos eigą.