Pasak pranešimo, balandžio 21 dieną uždaroji akcinė bendrovė „Titanstrojmontaž“, kuri priklauso holdingui „Titan-2“, pirmojo reaktoriaus pamatams ėmė lieti betoną. Betoną į statybos aikštelę tiekia gamykla UPP, priklausanti akcinei bendrovei SUS.
Reaktoriaus „pagalvės“ betonavimas yra svarbus įvykis, nuo kurio pradedamas skaičiuoti pagrindinis atominės elektrinės statybos laikas, sakoma „Titan-2“ pranešime.
Tačiau dar vasario pabaigoje korporacija „Rosatom“ pranešė, kad Baltijos AE pradėta lieti aikštelė, kurioje bus pastatytas pirmasis šios AE reaktorius, ir kad išlieta 1800 kubinių metrų betono.
Baltijos AE statybos vadovas Aleksandras Čebotariovas tada pareiškė, kad betonavimo darbai pradėti laikantis numatyto grafiko, o liejant reaktoriaus pamatą, armatūros karkasas uždengtas ir naudojamos specialios „šilumos patrankos“, kad oro temperatūra būtų daugiau nei 15 laipsnių šilumos.
Pasak „Titan-2“ pranešimo, reaktoriaus pamato betonavimas truks iki gegužės vidurio, ir iš viso bus išlieta 5,5 tūkst. kubinių metrų betono.
Iš šiemet numatytų darbų „Titan-2“ atliks apie pusę, dabar statybvietėje dirba 450 šios subrangovinės organizacijos darbuotojų, iš jų 328 – Karaliaučiaus srities gyventojai.
Anksčiau skelbta, kad šiemet bus priimta dar per tūkstantį darbininkų.
Baltijos AE statoma Karaliaučiaus srities Ragainės (Nemano) rajone, maždaug 20 kilometrų nuo Lietuvos sienos. Elektrinėje bus įrengti du 1150 megavatų galios reaktoriai.
Įvairios Rusijos organizacijos vis dar skirtingai praneša, kada bus atiduotas naudoti pirmasis reaktorius - nurodomi 2016 arba 2017 metai, o antrasis – 2018 metais. Reaktorių darbo laikas - 60 metų.
Rusija tikisi į elektrinę pritraukti strateginį investuotoją iš Vakarų, o ją pastačius – dalį energijos pardavinėti Europos Sąjungos valstybėms.